Piłka nożna

Autor: pixabay.com Piłka nożna, narożnik boiska

Olimpia Elbląg wygrała ze Skrą Częstochowa. Momentami było gorąco

2024-02-24 16:35

W sobotę 24 lutego w Elblągu odbył się mecz II Ligi pomiędzy Olimpią Elbląg a SKRA Częstochowa w ramach 21 kolejki. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00. Niestety drużyna z "Lorety" przegrała mecz, zdobywając tylko jednego gola, podczas gdy Olimpia Elbląg strzeliła dwa gole.

Przebieg spotkania

W emocjonującym meczu Olimpii Elbląg z Skrą Częstochowa, pierwsza połowa zakończyła się remisem. W 14 minucie Przemysław Sajdak ze Skry otrzymał żółtą kartkę, a już w następnej minucie Famulak strzelił gola dla Olimpii, dając jej prowadzenie. W 27 minucie Dawid Danilczyk z Olimpii również został ukarany żółtą kartką, a dwie minuty później Maciej Mas zdobył bramkę dla SKRY, wyrównując wynik.

W drugiej połowie doszło do wielu zmian personalnych w obu drużynach. W końcu w 75 minucie gola dla Elbląga strzelił Oleksandr Yatsenko. Mimo kilku prób drużynie z Częstochowy nie udało się nadrobić straty i mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Pomeczowe podsumowanie

Podsumowując sytuację drużyn Olimpia Elbląg i SKRA Częstochowa, przed rozegranym meczem SKRA zajmowała 8 miejsce w tabeli, podczas gdy Olimpia była na 11 miejscu. Do tej pory SKRA wygrała 7 spotkań, zremisowała 7 i przegrała 6, co dało im ogólną liczbę 28 punktów. Natomiast Olimpia wygrała 7 meczy, zremisowała 5 i przegrała 6, co dawało im sumę 26 punktów.

W rozegranym meczu zwyciężyła drużyna Olimpii Elbląg zdobywając tym samym dodatkowe 3 punkty. Obecnie Olimpia ma więc na koncie 29 punktów, a SKRA Częstochowa pozostaje przy swojej sumie - 28 punktów.

II Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Olimpią Elbląg a SKRA Częstochowa, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Lecha Poznań II z Olimpią Elbląg odbędzie się 28 lutego 2024 roku o godzinie 12:00 na stadionie Amiki we Wronki. Natomiast mecz SKRA Częstochowa z Lechem Poznań II zostanie rozegrany 2 marca 2024 roku o godzinie 16:30 na stadionie przy ulicy Loretańskiej w Częstochowie.