Obywatele Ukrainy mogą za darmo zwiedzić Stadion Miejski w Tychach

2022-10-06 16:34
GKS Tychy
Autor: Natalia Czarnuch

Obywatele Ukrainy całkowicie za darmo mogą zwiedzić Stadion Miejski w Tychach. To jeden z najładniejszych piłkarskich obiektów sportowych na Śląsku.

Tyska Galeria Sportu organizuje zwiedzanie Stadionu Miejskiego dla obywateli Ukrainy. - Chcemy pomóc w zaaklimatyzowaniu się w Tychach naszym wschodnim sąsiadom i zaznajomić ich z miejską kulturą - mówi Kamil Hajduk, z Tyskiej Galerii Sportu. - Pokażemy im każdy zakątek stadionu i naszej wystawy stałej. Przygotowaliśmy też prezentację dotyczącą powiązań sportu w Polsce i na Ukrainie - dodaje.

Najbliższe zwiedzanie obiektu piłkarskiego odbędzie się już 29 października. Wstęp jest bezpłatny.

- Nie ma co ukrywać, że stadion w Tychach naprawdę nie ma się czego wstydzić, jeżeli chodzi o zaplecze, o trybuny, o samą infrastrukturę wokół. Jest to jeden z ładniejszych obiektów piłkarskich w Polsce i robi on duże wrażenie. Cały czas dzieją się tutaj wydarzenia, nie tylko jeżeli chodzi o piłkę nożną. Tutaj też dzieje się "życie klubu", w pawilonach usługowych działa siłownia, sklepy - wszystko tutaj tętni życiem - dodaje Kamil Hajduk. 

Każdy obywatel Ukrainy, który chce zwiedzić Stadion Miejski w Tychach powinien pamiętać jednak o wcześniejszym zapisaniu się na to wydarzenie. Opowieści przewodnika podczas oprowadzania będą tłumaczone przez tłumacza polsko-ukraińskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE