Wiadomości

Nowy park handlowy powstanie w Rybniku. Podano datę rozpoczęcia budowy

W miejscu byłego TESCO przy ulicy Żorskiej w Rybniku powstanie tam nowe centrum handlowe. Inwestor - grupa Saller uzyskała pozwolenie na budowę. Otwarcie nowej inwestycji planowane jest na 2025 rok.

Rybnik będzie miał nowy park handlowy. Budowa ruszy w 2024 roku

W miejscu dawnego hipermarketu TESCO, który mieścił się na działce przy ulicy Żorskiej 2, powstanie nowy park handlowy. Inwestor, czylu grupa Saller otrzymała pozowolenie na budowę tej inwestycji.

Budowa, nowego centrum handlowego, ma ruszyć jeszcze w tym roku. Dzięki tej inwestycji do wynajęcie będzie niemal 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Obecnie prowadzona jest komercjalizacja inwestycji. Wśród najemców znajdzie się m.in. operator spożywczy, drogerie, najemcy z branży tekstylnej oraz AGD i RTV. Natomiast zmotoryzowani klienci będą mieli do dyspozycji zewnętrzny parking samochodowy.

Otwarcie nowego rybnickiego parku handlowego planowane jest na 2025 rok. Grupa Saller uzgodniła już z rybnickim magistratem także kwestię budowy dodatkowego zjazdu od ul. Żorskiej. Ruch będzie odbywał się na zasadzie prawoskrętu.

Teren znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta, dlatego cieszy mnie, że zostanie na nowo zagospodarowany i ponownie zacznie tętnić życiem. Od wielu lat był to obszar związany z handlem i taki też kierunek rozwoju przewiduje nowy właściciel nieruchomości – przekazał Dziennikowi Zachodniemu Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Zobaczcie, jak będzie wyglądał nowy park handlowy w Rybniku.