Noc Muzeów 2022. Co przygotowało Muzeum Miejskie w Tychach?

2022-05-10 19:43
Noc Muzeów
Autor: UM Tychy

​Zbliża się Noc Muzeów 2022. Z tej okazji w Muzeum Miejskim w Tychach już w najbliższą sobotę - 14 maja, odbędzie się fotograficzna wystawa i piknik, a w Tyskiej Galerii Sportu dzień wcześniej, 13 maja w piątek zorganizowane zostanie spotkanie z polskim hokeistą, Mariuszem Czerkawskim.

Już w najbliższą sobotę odbędzie się Noc Muzeów. Z tej okazji Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało szereg atrakcji dla odwiedzających. To m.in piknik rodzinny czy prezentacja wystawy fotograficznej, która ukaże architekturę dwóch pierwszych tyskich osiedli.

Jeżeli chodzi o samo oprowadzanie w Noc Muzeów, prosimy - zarezerwujcie sobie Państwo przynajmniej godzinę, bo jest to oprowadzanie, któremu będzie towarzyszyła rozmowa, bardzo będziemy się cieszyć, jeśli właśnie te fotografie i obecność autorki pobudzą do zadawania pytań - mówi Ewelina Lasota z Miejskiego Muzeum w Tychach.

Pierwsze oprowadzanie rozpocznie się o 19:00, drugie o 21:00. W Noc Muzeów odbędą się również warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których za pomocą różnych technik uczestnicy postarają się koloryzować monochromatyczne zdjęcia. Dzień wcześniej w tyskiej Galerii Sportu zorganizowane zostanie spotkanie z słynnym polskim hokeistą, Mariuszem Czerkawskim.

Pokażamy unikalne, naprawdę unikalne zdjęcia i fragmenty filmowe pokazujące Mariusza w tym jego najwcześniejszym okresie jego kariery sportowej. Oczywiście liczymy bardzo na ciekawe wypowiedzi hokeisty, który pewnie zdradzi wiele tajemnic związanych z tym jego tyskim etapem życia - Mówi Piotr Zawadzki, z tyskiej galerii sportu. Sportowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim w Tychach przy ul. Edukacji 7.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE