Śląska KAS zabezpieczyła ponad 50 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

i

Autor: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Śląskie

Nielegalne papierosy chował po garażach w całym Zagłębiu. Wpadł w ręce śląskiej KAS

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach udaremnili dalszy handel nielegalnymi papierosami. Wszystko zaczęło się na drodze w Sosnowcu, gdzie zatrzymali do kontroli seata leona.

Za jego kierownicą siedział 58-latek, który wyglądał na zestresowanego. Nic dziwnego - w trakcie kontroli w aucie ujawniono blisko 4 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Ale mundurowi przeczuwali, że to nie wszystko. Okazało się, że mężczyzna przechowywał nielegalne papierosy w garażach położonych w całym Zagłębiu. Funkcjonariusze ujawnili tam ponad 47 tys. paczek.

Łącznie śląska KAS zabezpieczyła ponad 50 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej blisko 830 tys. zł. Gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby 1,3 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków.

58-latek został przesłuchany i przyznał się do przechowywania oraz przewożenia wyrobów akcyzowych. Postępowanie w jego sprawie prowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Sosnowiec - Północ w Sosnowcu.