Nie żyje Władysław Kłoczko, legenda Polonii Bytom

i

Autor: UM Bytom

Ostatnie pożegnanie

Nie żyje Władysław Kłoczko, legenda Polonii Bytom. Z klubem był związany przez ponad 60 lat

W wieku 97 lat zmarł wieloletni trener i działacz Polonii Bytom, Władysław Kłoczko. Był "łowcą talentów", który na bytomskich placach, podwórkach i ulicach odkrył wielu późniejszych ligowców.

Zmarła legenda Polonii Bytom. Władysław Kłoczko miał 97 lat

12 lutego 2024 roku, w wieku 97 lat, zmarł Władysław Kłoczko, legenda Polonii Bytom, trener i działacz. Z klubem związany był od połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. – Nie tak chcieliśmy rozpocząć tydzień przed powrotem Polonii do ligowych zmagań – napisali, w mediach społecznościowych, przedstawiciele bytomskiego klubu. 

Był pierwszym kierownikiem hokejowej drużyny bytomian. Przez kolejne cztery dekady – trener trampkarzy w sekcji piłkarskiej niebiesko–czerwonych, a także bytomski "łowca talentów", który na bytomskich placach, podwórkach i ulicach odkrył wielu późniejszych ligowców – czytamy. 

Kłoczko przyszedł na świat 1 października 1926 roku we Lwowie. Jak wielu lwowiaków trafił później do Bytomia, gdzie przez długie lata pracował dla Polonii. Był bardzo lubiany i cieszył się ogromnym autorytetem. Za swoje zasługi został uhonorowany m.in. medalem 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Otrzymał także od PZPN-u medal za osiągnięcia w rozwoju futbolu.

O uroczystościach pogrzebowych przedstawiciele Polonii Bytom mają poinformować w osobnym komunikacie w mediach społecznościowych. 

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny