Nie siedź cały dzień w piżamie, ubierz się i zaplanuj dzień! Grupa dziewczyn z Sosnowca motywuje innych do działania

2021-02-23 13:50
Dziewczyny tworzące Projekt Self-Help
Autor: Barbara Bubik Dziewczyny tworzące Projekt Self-Help

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Grupa dziewczyn z Sosnowca próbuje wyciągnąć młodych ludzi ze złego stanu psychicznego w jakim znaleźli się z powodu pandemii. Motywuje ich np do tego żeby rano się ubrać, czy zaplanować cały dzień.

Pandemia wywróciła ich życie do góry nogami. Nie chodzą do szkoły, nie wychodzą do kina, siłowni czy pubu. Ograniczyli też kontakty towarzyskie. To prosta droga do tego, by wpaść w depresję. Grupa dziewczyn z Sosnowca ruszyła z projektem Self-Help, który ma zachęci młodych ludzi do działania.

- Jesteśmy grupą dziewczyn, które postanowiły pomóc wszystkim wrócić do normalnego życia, gdy świat stanął do góry nogami. Przez pandemię zamknięto restauracje, siłownie, szkoły- dlatego też przychodzimy z rozwiązaniem- wyzwaniami, które mają zachęcić do działania, poradami i odpowiedziami, których udzielają specjaliści. Projekt realizujemy w ramach Olimpiady Zwolnionych z Teorii - mówią Basia Bubik i Zuza Ciołczyk.

Projekt Self Help ma na celu poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego osób, które czują się źle przez izolację, naukę lub pracę zdalną i rozstanie z rodziną i znajomymi. Co 2 tygodnie na Facebooku i Instagramie projektu Self-Help pojawia się wyzwanie. W tym tygodniu dziewczyny zachęcają do ubierania się.

- W czasie pandemii wiele z nas woli zostać cały dzień w piżamie. A uwierzcie, gdy tak się dzieje, psychika również postanawia zostać w swojej "piżamie" i zbyt sprawna nie jest. Dlatego podejmijcie razem z nami wyzwanie i zacznijcie każdy dzień od ubrania się. W wygodne dresy albo odjechany outfit, w którym będziecie się czuli jak gwiazdy, które przed chwilą zeszły z czerwonego dywanu. Na początku może być ciężko, ale obiecujemy, że efekty będą bardzo zadowalające! My również podejmujemy wyzwanie! Codziennie, przez następne dwa tygodnie, któraś z nas wrzuci zdjęcie swojego outfitu. I was również do tego zachęcamy! Możecie wysłać Nam swoje stylizacje, a my je udostępnimy. Pamiętajcie, jesteśmy w tym wszyscy razem! - piszą dziewczyny na facebooku.

Na Facebooku ,,Projekt Self-Help” lub na Instagramie (nazwa użytkownika: projekt_self_help) ukazują się też materiały o zdrowiu psychicznym przygotowywane wspólnie z psychologami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Jennifer Lopez i Halle Berry pokazują co robią, żeby wyglądać młodo | ESKA XD - Hotplota #15
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE