Fałszywe banknoty w warmińsko-mazurskim. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Fałszywe banknoty w warmińsko-mazurskim. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

Wiadomości

Nepalczyk próbował przekupić policjantów. "Płacę 300 złotych panu, pan mi nie daje mandat"

Policjanci z Siemianowic zatrzymali obywatela Nepalu, który jechał znacznie szybciej, niż dopuszczały to przepisy. Poinformowany o ukaraniu go mandatem, zaproponował mundurowemu 300 złotych w zamian za uniknięcie kary za popełnione wykroczenie. Dodatkowo okazało się, że prawo jazdy, które pokazał stróżom prawa, było podrobione.

Siemianowice Śląskie. Cudzoziemiec próbował przekupić policjantów

Policjanci z siemianowickiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się ulicą Krupanka. Jadący mercedes przekroczał dopuszczalną na tym odcinku drogi prędkość o 25 km/h. Mundurowi zatrzymali kierującego w związku z popełnionym wykroczeniem. Był nim 32-letni obywatel Nepalu.

Gdy został poinformowany o nałożeniu na niego mandatu karnego i punktów, wyjął portfel i wysunął z niego plik banknotów. Policjant kolejny raz poinformował kierującego o nałożonym mandacie i punktach za popełnione wykroczenie. 32-latek powiedział wtedy mundurowemu "Ja płacę 300 złotych panu, pan mi nie daje mandat, pan mi nie daje punkty". Propozycja wręczenia łapówki spotkała się z natychmiastową reakcją mundurowych.

Mężczyzna został zatrzymany. Wtedy też policjanci dokładnie przyjrzeli się okazanemu podczas kontroli przez kierującego prawu jazdy, które wzbudziło ich podejrzenia. Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że nie miał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierujący usłyszał zarzuty za proponowanie łapówki policjantom oraz za posługiwanie się podrobionym dokumentem. Za używanie podrobionego prawa jazdy grozi mu nawet 5. lat więzienia.

Czy znasz kodeks karny? QUIZ. Tylko prawnicy i przestępcy zdobędą maksymalną liczbę punktów

Pytanie 1 z 10
Kto podlega odpowiedzialności karnej?