Nauczyciele będą się szkolić z zakresu prewencji terrorystycznej

i

Autor: pixabay.com/policja

Nauka

Nauczyciele jak antyterroryści? Będą się szkolić z zakresu prewencji terrorystycznej

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW nawiązało współpracę z Ministerstwem Edukacji i Nauki, dzięki której ponad 800 tys. nauczycieli z całej Polski weźmie udział w szkoleniach z prewencji terrorystycznej.

Nauczyciele dowiedzą się, jak reagować w przypadku zagrożenia terrorystycznego 

Projekt powstał w ramach współpracy Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Dlaczego nauczyciele mają się szkolić z zakresu prewencji terrorystycznej? 

"W warunkach globalnego oraz coraz bardziej realnego w RP zagrożenia terroryzmem na znaczeniu zyskują sprofilowane działania profilaktyczne, które przyczyniają się do zapobiegania aktom terroryzmu i zwiększaniu bezpieczeństwa społeczeństwa" -  tak tłumaczy sprawę CPT ABW na swojej stronie. 

Nauczyciele jak antyterroryści. Kto może wziąć udział w kursie? O czym będzie kurs? 

Dostęp do kursów zyska kilkuset nauczycieli, zatrudnionych w jednostkach podległych resortowi edukacji. Szkolenia będą organizowane za pośrednictwem portalu e-learningowego Centrum. Znajdują się tam film edukacyjne oraz kurs za zakresu prewencji terrorystycznej. Wszystkie materiały zostały przygotowane w oparciu o ekspercką wiedzę funkcjonariuszy ABW.

Kurs składa się z 5 modułów:

  • radykalizacja
  • rekomendowane zachowania w przypadku zagrożenia o charakterze terrorystycznym
  • ratownictwo w warunkach zagrożenia
  • cyberbezpieczeństwo
  • komunikacja strategiczna, zabezpieczenie obiektów, alarmowanie i ewakuacja

Dzięki e-szkoleniu nauczyciele zyskają wiedzę na temat zagrożeń terrorystycznych i tego, w jaki sposób na nie reagować. Dowodem ich umiejętności będzie certyfikat w formacie pdf, który otrzymają osoby z pozytywnym wynikiem końcowego testu.