Wiadomości

Najdłuższy hotel w Polsce jest na ukończeniu. Pracę znajdą tam setki osób. Trwa rekrutacja

Mercure Szczyrk Resort to najdłuższy i jeden z najwyżej położonych hoteli w Polsce. Kilka tygodni temu zarząd poinformował, że otwarcie obiektu nastąpi latem w 2024. W związku z tym obecnie hotel prowadzi rekrutację. W hotelu pracę znajdą setki osób.

Mercure Szczyrk Resort prowadzi nabór pracowników

Latem 2024 roku w Beskidach zostanie otwarty najdłuższy hotel w Polsce, który jednocześnie jest jednym z najwyżej położonych w kraju. Hotel Mercure Szczyrk Resort na początku lutego ogłosił termin otwarcia. Warto przypomnieć, że nie jest to nowa inwestycja, a przebudowa starego ośrodka z czasów PRL.

Już wkrótce będziemy dla Was - Mercure Szczyrk Resort - Otwieramy się latem 2024 - ogłosił hotel w mediach społecznościowych.

W związku ze zbliżająca się datą otwarcia hotelu, zarząd ogłosił nabór pracowników. Na stronie hotelu pojawiło się dziewięć ofert pracy. Mercure Szczyrk Resort poszukuje obecnie: kierownika kompleksu basenowego, inspektora pięter, sales managera, koordynatora SPA, kierownika restauracji, kierownika gastronomii, zastępcy szefa kuchni oraz kierownika konferencji i bankietów. Oprócz tego hotel będzie prowadził także rekrutację pokojówek i pomocy kuchennych.

W Szczyrku wybudowano najdłuższy hotel w Polsce. Znamy DATĘ otwarcia

Otwarcie hotelu położonego na wysokości 660 m n.p.m. nastąpi w trzecim kwartale 2024 roku. Obiekt będzie oferował swoim gościom 447 pokoi z widokiem na Beskid Śląski. Mercure Szczyrk będzie składał się z 9 kondygnacji i mierzy aż 330 m długości. W ramach inwestycji wybudowano 2500 mkw powierzchni eventowej, grill bar na 400 osób, pięć punktów gastronomicznych, aquapark, a nawet lądowisko dla helikopterów.

Przypomnijmy, że inwestycja powstaje w ramach przebudowy istniejącego od lat 70. hotelu "Orle Gniazdo". PRL-owski obiekt popadał przez wiele lat w ruinę. Obiekt powstał jeszcze pod koniec lat 70., głównie z myślą o pracownikach Huty Katowice. Ośrodek wówczas miał nawet status kultowego. Jednak w latach 90. stał się problemem dla miasta. Jego stan się pogarszał, a nie było pomysłów na zagospodarowanie betonowego obiektu.

Obecnie Hotel Mercure Szczyrk Resort jest na ukończeniu. Zobaczcie w galerii wizualizację hotelu.