Zegar w Bielsku-Białej

i

Autor: fot. Jacek Kachel / Wydział Prasowy UMBB

Na Śląsku powstanie nowa wersja Wiedźmina. O planach poinformowało CD Projekt RED

Wiedźmin – gra komputerowa z 2007 roku doczeka się nowej wersji. Studio CD Projekt RED poinformowało, że remake wykona bielskie studio gier Fool’s Theory.

W 2007 roku powstała pierwsza część serii gier Wiedźmin (The Witcher). Teraz twórcy odpowiedzialni za sukces gry poinformowali o rozpoczęciu prac nad nową wersją pierwszej części gry. Remake ma zrobić studio gier Fool’s Theory z Bielska-Białej.

Współpraca ze studiem Fool’s Theory nad tym projektem jest ekscytująca, niektóre osoby już wcześniej były zaangażowane w serie gier o Wiedźminie. Dobrze już znają materiał źródłowy, wiedzą jak bardzo gracze nie mogą się doczekać remake’u, do tego wiedzą jak robić niesamowite i ambitne gry. I chociaż trochę czasu minie, zanim będziemy gotowi podzielić się szczegółami z produkcji, wiem, że warto poczekać - mówi Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED.

Wiedźmin Remake: Nowa wersja

Bielskie studio już w przeszłości pracowało nad serią gier Wiedźmin. CD Projekt RED zdecydowało się na remake gry, ze względu na jej przestarzałą grafikę i mechanikę. Nowa wersja ma „unowocześnić”, a na pewno usprawnić rozgrywkę opierając się przy tym na dobrze znanej historii. Gra zostanie przeniesiona na nowy silnik Unreal Engine 5. Usprawniona zostanie także grafika i dźwięk.

Dla nas wszystko rozpoczęło się wraz z Wiedźminem. To była pierwsza stworzona przez nas gra i był to dla nas ważny moment. Wracając do tej gry i robiąc jej remake, tak aby kolejne pokolenia graczy mogły jej doświadczyć, wydaje się być równie ważnym momentem, jeśli nie ważniejszym – dodaje szef studia CD Projekt RED.

Kiedy będzie nowa wersja Wiedźmina?

Jako, że prace nad nową wersją gry znajdują się na wczesnym etapie produkcji, gracze będą musieli trochę jeszcze poczekać na końcową wersję. Portal parkiet.com poinformował, że Wiedźmin Remake zadebiutuje dopiero po Wiedźminie Polaris, czyli najnowszej części wiedźmińskiej serii gier.

Zasygnalizowaliśmy, że pierwsze trzy to są gry wiedźmińskie – dwie o nazwach kodowych „Syriusz” i „Polaris”, a trzecia to remake pierwszego Wiedźmina, znana pierwotnie pod nazwą „Canis Majoris”. Nie podaliśmy kolejności, ale potwierdziliśmy, że remake, za którym stoi studio Fool’s Theory i nad którym sprawujemy nadzór kreatywny, będzie bazował na technologii „Polarisa”. Kolejność tych dwóch można więc wydedukować – mówi dla portalu parkiet.com Adam Kiciński, szef zarządu CD Projekt RED.