Mysłowicka młodzież sadzi krokusy. Dzięki temu będą posiłki dla osób potrzebujących

2021-10-11 13:31
Akcja sadzenia krokusów w Mysłowicach
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Akcja sadzenia krokusów w Mysłowicach

Wiosną na mysłowickiej Polanie Pamięci przy ulicy Jastruna zakwitną żółto-niebieskie krokusy. Cebulki kupowali mieszkańcy, a posadzili je uczniowie mysłowickich szkół. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną zimą na posiłki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Mysłowic.

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice zbiera pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Mysłowic. Zimą będą one dostarczane do domów osób samotnych i biednych.

Ciepłe obiady trafią też do bezdomnych. Jednym z pomysłów na zbiórkę pieniędzy jest akcja sadzenia w mieście krokusów.

- Ponieważ wychodzimy z założenia, że nie chcemy nic dostawać za darmo, chcemy zapracować na to, wymyśliliśmy akcję, podczas której młodzież sadzi krokusy. Za te sadzonki krokusów płacą osoby dorosłe zamiast np 56 groszy to bierzmy 1 złotych lub 2 złote i ta różnica pozostaje nam na te obiady. Będziemy dowozić tak jak w ubiegłym roku posiłki do domów osób starszych i schorowanych. Trafiamy też do osób w kryzysie bezdomności, które nic nie mają i mieszkają w szałasach - powiedział nam prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice Piotr Olszowski.

Dodatkowo w katowickich sklepach Auchan prowadzona jest zbiórka żywności potrzebnej do stworzenia paczek dla osób potrzebujących.

Produkty spożywcze z długim terminem ważności można wkładać do opisanych i wystawionych koszy. Zbiórka potrwa do 16 października. Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE