Mysłowice: Park świateł jest nielegalny? Policja interweniowała wobec mieszkańców. Prezydent miasta pisze do sanepidu

2021-01-12 11:04 Arkadiusz Nauka
Mysłowice: Park świateł jest nielegalny? Policja interweniowała wobec mieszkańców. Prezydent miasta pisze do sanepidu
Autor: UM Mysłowice 2 tysiące osób było w parku na pokazach multimedialnych. Interweniowała policja

Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic wystosował pismo do Komendy Miejskiej Policji i do Sanepidu. Pyta dlaczego funkcjonariusze interweniowali w Parku Słupna podczas projekcji multimedialnych. Wskazuje, że podobne wydarzenia z powodzeniem odbywają się we Wrocławiu i w Krakowie - "Tam Policja nie podejmuje czynności" - pisze Wójtówicz.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Mysłowice: Park światła jest nielegalny? Policja interweniowała wobec mieszkańców obserwujących pokazy multimedialne

Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic poinformował, że do skierował KMP i Sanepidu pismo, w którym prosi o wyraźne stanowisko ws. zgodności z prawem projekcji multimedialnych Park Światła odbywających się w Park Słupna.

W zeszły weekend w parku odbyły sie pokazy multimedialne, zgromadziły się tłumy ludzi, głównie rodziny z dziećmi. Policja weszła do parku, nagrywała uczestników, a zgromadzone materiały przekazała prokuraturze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Śląskie: Tłum ludzi obserwował pokaz iluminacji w parku. Interweniowała policja

Prezydent Mysłowic jest oburzony.

- Podobne wydarzenia z powodzeniem odbywają się we Wrocławiu i w Krakowie, tam Policja nie podejmuje czynności i nie składa zawiadomień do Prokuratury. Wydarzenie w Mysłowicach realizuje prywatna firma od 6 stycznia - napisał w mediach społecznościowych Wójtowicz.