Mysłowice. Jeden okradł kościół, drugi drogerię. Szuka ich policja

2022-12-22 9:50

Mysłowiccy kryminalni opublikowali wizerunki obu mężczyzn w nadziei, że ktoś ich rozpozna. Pierwszy z nich okradł kościół, zaś drugi upodobał sobie jedną z drogerii w mieście, do której ciągle wracał po nowe łupy.

Do pierwszej kradzieży doszło 21 listopada w Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach. Łupem złodzieja padła gotówka, która znajdowała się w świątyni oraz część wyposażenia kościelnego.

Tymczasem drugi ze sprawców podejrzewany jest o kradzież perfum z Rossmana. Sklep mieści się w tej samej dzielnicy miasta, co kościół. Mężczyzna odwiedził drogerię 22 listopada i po pierwszej udanej akcji postanowił wrócić po więcej. Dwa dni później znowu pojawił się w sklepie i kolejny raz zabrał towar bez płacenia.

Obu złodziejaszków szukają teraz policjanci z Wydziału Kryminalnego w Mysłowicach. Funkcjonariusze postanowili zwrócić się o pomoc do obywateli. Opublikowali zdjęcia z monitoringów w nadziei, że ktoś pomoże rozpoznać sprawców. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia tożsamości mężczyzn są proszone o kontakt z mysłowicką policją.

  • kontakt z oficerem dyżurnym mysłowickiej komendy pod nr telefonu 47 852 62 00 lub
  • kontakt bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym pod nr telefonu 47 852 62 80, email: kryminalny@myslowice.ka.policja.gov.pl.

Trudno powiedzieć, który z mężczyzn miał więcej tupetu: ten, co okradł świątynię czy ten, co dwa razy wracał kraść do tej samej drogerii. Jasne jest natomiast, że tym razem zdjęcia są dobrej jakości i naprawdę można rozpoznać sprawców.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE