Muzyczna ławka Jacka Cygana uruchomiona. Płyną z niej wielkie przeboje

i

Autor: Maciej Łydek/UM Sosnowiec

Sosnowiec

Muzyczna ławka Jacka Cygana uruchomiona. "Płyną" z niej wielkie przeboje

Choć muzyczna ławka Jacka Cygana już kilka miesięcy temu została odsłonięta, to dopiero teraz uruchomiono jej ścieżkę dźwiękową. "Popłynęły" z niej w końcu przeboje, do których słowa napisał i które wybrali słuchacze w oficjalnym głosowaniu.

Sosnowiec: mzyczna ławka Jacka Cygana uruchomiona

We wrześniu ubiegłego roku, w trakcie Dni Sosnowca, oficjalnie odsłonięto multimedialną ławeczkę Jacka Cygana, która znajduje się w Parku Sieleckim. Dokonał tego sam artysta, który pochodzi z tego miasta. Natomiast w sobotę, 25 marca, w końcu "popłynęły" z niej przeboje, do których słowa napisał. Wskazali je słuchacze Radia Katowice.

Podczas uroczystego uruchomienia ławeczki był obecny, rzecz jasna, główny bohater, który nie krył wzruszenia. Przypomnijmy, że od teraz - po naciśnięciu przycisku - osoby odwiedzające Park Sielecki będą mogły usłyszeć następujące utwory:

  • "C’est la vie - Paryż z pocztówki" - Andrzej Zaucha
  • "Czas nas uczy pogody" - Grażyna Łobaszewska
  • "Jaka róża taki cierń" - Edyta Gepert
  • "Dumka na dwa serca" - Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak
  • "Pokolenie" - Kombii

Wybór tylko pięciu piosenek nie był z pewnością łatwy, gdyż Jacek Cygan napisał ponad tysiąc tekstów, z czego wiele stało się wielkimi przebojami, które zna praktycznie każdy. Warto też wspomnieć, że sześć z nich otrzymywało pierwsze nagrody Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu - chodzi m.in. o "Wypijmy za błędy" Ryszarda Rynkowskiego czy "Wszystko ma swój czas" formacji Perfect. 

Ponadto - z okazji siedemdziesiątych urodzin artysty - w ubiegłym roku odsłonięto oficjalnie mural z jego podobizną przy ul. Kościelnej w Sosnowcu. Z powodu pandemii koronawirusa w kraju, uroczyste obchody okrągłych urodzin Jacka Cygana zostały przesunięte o dwa lata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE