Morawiecki skomentował decyzję Chełstowskiego: Sądzę, że wszystko się dobrze ułoży

2022-11-29 20:18
Mateusz Morawiecki
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Podczas odwiedzin szpitala w Czeladzi, Mateusz Morawiecki został zapytany o komentarz dotyczący sytuacji w sejmiku śląskim. Premier skomentował, że „takie zachowanie kilku radnych z marszałkiem na czele było ogromnym rozczarowaniem”.

Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej w szpitalu w Czeladzi został zapytany przez dziennikarza PAP o sytuację w sejmiku śląskim i decyzję marszałka woj. śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Decyzja marszałka i trójki innych radnych o zmianie barw partyjnych dała władzę opozycji w sejmiku śląskim.

Trzeba powiedzieć wprost: takie zachowanie kilku radnych z marszałkiem na czele było ogromnym rozczarowaniem – stwierdził premier.

Morawiecki stwierdził za to, że „dziś dziennikarze nawet dość wrogo nastawieni do naszego obozu dostrzegają kompletnie sprzeczne wypowiedzi marszałka Chełstowskiego, który w krótkim czasie sam sobie zaprzecza, w tym co mówił jeszcze tydzień, czy kilkanaście dni, tygodni temu i tym co mówi dzisiaj”.

PiS sprawdza członków partii na Śląsku

Premier dodał, że w poniedziałek, 5 grudnia 2022 r., o sprawie ma jeszcze rozmawiać ze śląskimi posłami i radnymi PiS. Przyznał, że przejście Chełstowskiego i innych radnych do opozycji jest – z politycznego punktu widzenia – niefortunna. Jednak zapewnia, że „struktury PiS w województwie śląskim są silne i dobrze zmotywowane do dalszych działań. Jestem dobrej myśli i sądzę, że wszystko tutaj na koniec się dobrze ułoży”.

Będziemy pracowali nad tym, żeby zaufanie wyborców było do nas jak najwyższe. To się liczy przede wszystkim. Będziemy współpracowali z tymi, którzy chcą współpracować – mówi Morawiecki.

Chełstowski w wywiadzie dla WP, jak i w Radiu Piekary wspominał, że jest gotowy współpracować z rządem dla dobra woj. śląskiego, ale przyznał, że ma wątpliwości czy taka sama gotowość będzie ze strony rządzących.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE