Dzieci jeżdżą na zderzakach trwamajów

i

Autor: IG michalmarszal

Wiadomości

Młodzież jeździ na zderzakach tramwajów. Trend dotarł na Śląsk? Nastolatek z Bytomia postanowił go wypróbować

Od kilku dni w sieci zrobiło się głośno o niebezpiecznym trendzie wśród nastolatków. Polega on na tym, by odbyć podróż na zderzaku tramwaju. Takie zachowania poważnie zagraża zdrowiu, a nawet życiu tych młodych ludzi. Czy trend ten dotarł także do naszego regionu?

Dzieci wskakują na tył tramwaju podczas jazdy. Trend dotarł na Śląsk?

Kilka dni temu w mediach społecznościowych zrobiło się głośno o nowym, niebezpiecznym trendzie wśród młodzieży. Wczoraj, 28 lutego w mediach społecznościowych konto poznan_moment zamieściło dwa nagrania, na których widać młodych ludzi trzymających się - od zewnątrz - tylnej szyby w tramwajach. Pojazdy są w ruchu. Trend polega na wskoczeniu na zderzak tramwaju i przemieszczaniu się w taki sposób po mieście.

To zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne - mówią motorniczowie i ostrzegają przed takimi wyczynami.

Niebezpieczny trend wśród młodzieży dotarł na Śląsk?

Trend, który zapoczątkowała poznańska młodzież dotarł także do naszego województwa. Sieć obiegło zdjęcie, na którym widać, jak nastolatek przemieszcza się po mieście, trzymając się zderzaka tramwaju nr 5.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu w tej sprawie. Jak przekazał nam mł. asp. Sebastian Bijok, zdjęcie, które zostało opublikowane w sieci nie zostało wykonane w ostatnich dniach. Pochodzi ono z października 2019 roku. Nastolatek pochodzący z Bytomia przemieszczał się wówczas w nietypowy sposób tramwajem po mieście.

Policjanci apelują o rozsądek. Jazda na zewnątrz tramwaju to śmiertelnie niebezpieczna rozrywka. Osunięcie się ze zderzaka, upadek na torowisko, uderzenie głową w szynę może zakończyć się tragedią.