Mieszkaniec Rybnika okazał gościnność i stracił 5 tys. zł. Policja szuka złodziei

Kryminalni z komendy w Rybniku prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży. Mieszkaniec Rybnika został okradziony, bo okazał dobre serce. Stracił 5 tys. złotych.

Mieszkaniec Rybnika otworzył kobiecie drzwi do swojego mieszkania, bo ta poprosiła o coś do picia. Mężczyzna udał się do kuchni, żeby zrobić herbatę. Po chwili zorientował się, że kobieta wraz ze swoją koleżanką znalazły się w środku mieszkania. Według pokrzywdzonego kobiety miały przebywać w jego mieszkaniu 10-15 minut. Po ich wyjściu zauważył, że skradziono mu 5 tys. złotych.

Rybnik: kradzież pieniędzy z mieszkania

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia 2022 roku, około godziny 14:00 w Rybniku, przy ulicy Dąbrówki Policjanci z wydziału kryminalnego rybnickiej komendy ustalają tożsamość i poszukują kobiet podejrzewanych o kradzież. Przed drzwiami do klatki schodowej była kamera, która uchwyciła wizerunek kobiet, które mogły dopuścić się kradzieży.

Osoby, które rozpoznają kobiety na załączonych zdjęciach z monitoringu oraz osoby posiadające informacje mogące pomóc w ustaleniu ich miejsca pobytu prosimy o kontakt z dyżurnym rybnickiej komendy tel. 47 85 572 55. Informację można również przesłać mailowo: kryminalny@rybnik.ka.policja.gov.pl – informują policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE