Mieszkańcy Sosnowca będą mogli za darmo skorzystać z porad stylisty i wizażysty. W sosnowieckim CKZiU ruszają dwa nowe kierunki nauczania

2021-04-16 13:44 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Wizażysta
Autor: pixabay.com Wizażysta

Sosnowieckie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego od września uruchamia dwa nowe kierunku nauczania: stylista i wizażysta. Każdej chętnej osobie uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli dobiorą odpowiedni strój, wykonają makijaż oraz wystylizują włosy.

Na takiej współpracy skorzystają zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy.

- Chętne osoby będą mogły skorzystać z doboru fasonu, koloru. Wskażemy co jest ważne, jakie dodatki, czy jaka fryzura w kontekście obowiązujących trendów. Doradza będą projektanci-styliści, którzy już są zatrudnieni w szkole. Natomiast uczniowie będą kształtować kompetencje zawodowe i społeczne, np umiejętność nawiązania kontaktu - powiedziała nam dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Elżbieta Czernik.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu uruchomiono już atelier fryzjerskie. Młodzi fryzjerzy pod czujnym okiem nauczycieli uczą się tam zawodu.

Każdy mieszkaniec może zadzwonić do szkoły i umówić się na wizytę. Za usługę nic nie płaci. Pokrywa tylko koszty zużytych materiałów, czyli np szamponu, czy odżywki.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"