Mieszkańcy Bytomia i Zabrza marzną w swoich mieszkaniach. Przywrócenie ciepła przesunięte

2023-01-20 9:50
kaloryfer grzanie ocieplanie
Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS kaloryfer grzanie ocieplanie

W poniedziałek, 16 stycznia 2023 r., w Elektrociepłowni w Zabrzu doszło do awarii elementów ciśnieniowych kotła. Przywrócenie grzania miało nastąpić w czwartek 19 stycznia, dzisiaj wiadomo, że termin został przesunięty.

Ze względu na awarię w EC Zabrze dostawy ciepła zostały ograniczone. Osoby mieszkające na terenie Bytomia (Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka) i Zabrza marzną w swoich mieszkaniach. Ciepło jest dostarczane bez przerwy, ale w znaczniej mniejszej ilości, przez co komfort cieplny jest obniżony.

Kiedy znowu kaloryfery w Bytomiu i Zabrzu będą ciepłe?

Fortum Silesia S.A. - właściciel EC Zabrze poinformował w piątek, 20 stycznia 2023 r., że po przeprowadzeniu badań diagnostycznych i analizie części ciśnieniowej kotła, okazało się, że konieczne jest zwiększenie zakresu prac. Jednocześnie ciepło do kaloryferów ma zacząć wracać w sobotę, 21 stycznia, w godzinach przedpołudniowych.

Serwisanci w dalszym ciągu naprawiają i wymieniają elementy ciśnieniowe kotła, prace były prowadzone przez całą noc i będą dziś kontynuowane. Fortum Silesia S.A przewiduje, że przywracanie prawidłowych parametrów ciepła rozpocznie się w sobotę w godzinach przedpołudniowych Za powstałe zakłócenia wywołane przez.  Fortum Silesia S.A. serdecznie przepraszamy. – informuje PEC Bytom.

Awaria Elektrociepłowni w Zabrzu

W poniedziałek, 16 stycznia, doszło do awarii w EC Zabrze, aby zlokalizować i naprawić usterkę wybudowano rusztowanie wewnątrz kotła, żeby dotrzeć do miejsca uszkodzenia. Znajduje się ono na wysokości 42 metrów. Po zakończeniu inspekcji miejsca nieszczelności i ustaleniu technologii naprawy, rozpoczęła się wymiana uszkodzonych elementów. Prace polegają także na prześwietleniu spoin (RTG), sprawdzeniu szczelności kotła i odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego.

Dostawca Fortum Silesia S.A. od 1 stycznia 2023 r. wprowadził nową taryfę. Opłaty za ciepło dostarczane przez Fortum Silesia S.A. dla odbiorców grupy A wzrosły średnio o około 21 procent.

Z uwagi na wzrost taryfy wytwórcy ciepła - Fortum Silesia SA, dostawca ciepła do bytomskich mieszkań - Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. nie zwiększy stawek przesyłowych dla ciepła zawartych w taryfie PEC dla odbiorców z grupy A – informowali bytomscy urzędnicy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE