Mieszanka Bytomia znalazła kopertę ze sporą gotówką. Cenna zguba wróciła do właściciela

i

Autor: KMP Bytom

Mieszanka Bytomia znalazła kopertę ze sporą gotówką. Cenna zguba wróciła do właściciela

Jedna z mieszkanek Bytomia w centrum miasta znalazła kopertę - w środku znajdowała się spora gotówka Uczciwa kobieta szybko odniosła pieniądze na komisariat policji. Mundurowym szybko udało się ustalić do kogo one należą. Cenna zguba wróciła już do właściciela.

Mieszanka Bytomia znalazła kopertę ze sporą gotówką. Zwróciła ją na policję

W ubiegły czwartek, 16 lutego, mieszkanka Bytomia znalazła w centrum miasta, w przejściu pomiędzy blokami, kopertę, w której było prawie trzy tysiące złotych.

Na kopercie znajdowały się numery, a wewnątrz natomiast - blankiet na wpłatę przelewu z numerem rachunku odbiorcy.

Kobieta cenną zgubę odniosła na komisariat przy ul. Rostka w Bytomiu. Policjantom szybko udało się ustalić do kogo należą te pieniądze. Jak się okazało - właścicielem gotówki była jedna z bytomskich aptek. Jej pracownik zgubił kopertę z utargiem, który należało wpłacić na konto bankowe.

Dzięki przykładnej postawie obywatelskiej mieszkanki Bytomia wszystkie pieniądze wróciły do właściciela.

- Pamiętajmy, że znalezioną rzecz należy zawsze oddać, nawet jeżeli nie wiadomo do kogo należy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli znalazca nie odda rzeczy lub pieniędzy, a właściciel zgłosi to policji, dochodzi do przywłaszczenia. Dlatego bardzo mylne i nieprawdziwe jest powszechnie znane hasło: „znalezione – nie kradzione” - przypominają mundurowi. 

Za przywłaszczenie przedmiotu wartego mniej niż 500 złotych kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo areszt. Natomiast w sytuacji, gdy dochodzi do przestępstwa, sprawcy grożą nawet trzy lata więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE