Mickiewicz i Staszic - to m.in te licea znalazły się w setce najlepszych w całej Polsce

2022-01-13 16:56
IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu
Autor: Natalia Czarnuch

Ogłoszono ranking stu najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce. Jaka szkoła okazała się najlepszym ogólniakiem w województwie śląskim?

Ranking Perspektywy 2022 wyłonił setkę najlepszych liceów ogólnokształcących w całym kraju. W woj. śląskim najlepszym ogólniakiem okazało się V LO w Bielsku-Białej - uplasowało się wysoko w tabeli, bo na 14. miejscu. III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach zajęło pozycję 19., a na 45. miejscu uplasowało się II LO z Oddz. Dwujęz im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku. W pierwszej setce znalazły się również: IV LO z Oddz. Dwujęz. im. Stanisława Staszica w Sosnowcu, I LO Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach, LO Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej, LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej czy LO FILOMATA w Gliwicach.

To ogromny sukces, ogromna satysfakcja dla dyrektora szkoły. Tutaj takie uczucia i radości i jednocześnie dumy i wzruszenia dominują. Ja chce podziękować całej społeczności szkolnej, bo myślę, że to nasz wspólny sukces - powiedział dyrektor IV LO w Sosnowcu, Grzegorz Walotek.

Nauka jest na bardzo wysokim poziomie, jestem bardzo dumna, że nasze liceum osiągnęło tak wielki sukces - mówi jedna z uczennic Staszica, które zajęło 53. pozycję w ogólnopolskim rankingu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE