Matura inna niż wszystkie. Uczniowie w Sosnowcu przygotowują się do egzaminu dojrzałości

2020-06-03 13:53
Egzamin
Autor: pixabay.com Egzamin

Tegoroczne matury rozpoczną się 8 czerwca i będą inne niż dotychczasowe. Przede wszystkim dlatego, że podczas jego trwania uczniów i nauczycieli obowiązywać będzie reżim sanitarny. Szczegóły na slask.eska.pl.

Matura 2020 inna niż wszystkie. Jak będą wyglądały egzaminy?

Chociaż wchodząc do szkoły uczniowie będą musieli mieć maseczki na twarzy, już na sali egzaminacyjnej będą mogli je zdjąć. Maturzyści siedzieć będą w ławkach oddalonych od siebie o co najmniej 1,5 metra.

Korzystać będą musieli z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla i kalkulatora. Opracowane zostały też procedury korzystania uczniów ze słowników ortograficznych. Te leżeć będą na specjalnie przygotowanym stoliku.

- Uczeń, który będzie chciał podejść do takiego stolika, będzie musiał podnieść rękę i założyć maseczkę. Na stoliku stać będzie płyn dezynfekujący. Uczeń przed dotknięciem słownika będzie musiał odkazić dłonie - powiedziała nam dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu Elżbieta Czernik.

ZOBACZ także: Nauczyciele z Gliwic nagrali teledysk dla swoich uczniów. Zaśpiewali piosenkę Krzysztofa Krawczyka. To jest hit! [WIDEO]

Przy wyjściu do ubikacji maturzysta również będzie musiał nałożyć maseczkę. Po skorzystaniu przez niego z toalety, zostanie ona zdezynfekowana.

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu maturę pisać będzie 240 abiturientów. Egzaminy odbędą się w dwóch budynkach szkolnych.

Egzaminy dojrzałości potrwają od 8 do 29 czerwca. W pierwszym dniu maturzyści zmierzą się z językiem polskim, a w kolejnych z matematyką i językiem angielskim. Wyniki wszystkich egzaminów maturalnych poznamy 11 sierpnia.

Ptasia kolumna na drodze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE