Egzamin maturalny w Wojkowicach

i

Autor: Tomasz Stankiewicz

Matura 2023

Matura 2023 w Wojkowicach. W woj. śląskim rozpoczęły się egzaminy maturalne

W czwartek 4 maja w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy maturalne. Ponad 270 tys. absolwentów szkół ponadpodstawowych przystąpiło do matury z języka polskiego. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Tegoroczne zmagania maturzystów rozpoczęły się w czwartek, 4 maja 2023 r. Ponad 270 tys. absolwentów szkół ponadpodstawowych przystąpiło do egzaminu z języka polskiego. Nie inaczej było w województwie śląskim. Nasi reporterzy wyruszyli w teren, żeby pokazać tegorocznych maturzystów.

Nie mamy żadnych sygnałów o nieprawidłowościach ani sygnałów o alarmach bombowych, ani sygnałów o przeciekach. Wygląda na to, że pierwszy dzień rozpoczyna się spokojnie – powiedział PAP przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Odwiedziliśmy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach. Tam również start egzaminów maturalnych nie został zakłócony.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia matur w Wojkowicach

Nastroje wśród maturzystów były nad wyraz spokojne. Część absolwentów powtarzała obszerny materiał z matur, a inni po prostu ze sobą rozmawiali.

Egzamin maturalny z języka polskiego to dla mnie bardzo ważne wyzwanie. To nie tylko test, od wyniku zależy przecież moja przyszłość – powiedział nam jeden z uczniów.

Inni uczniowie w rozmowie podkreślali, że nie boją się samych egzaminów, tylko tego, jaki wynik uzyskają.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Wiadomości ze Śląska Link: https://www.eska.pl/slaskie/