fot. Mateusz Dela

i

Autor: fot. Mateusz Dela

Mateusz z Siemianowic Śląskich po raz trzeci organizuje świąteczną zbiórkę karmy dla psów i kotów.

2021-11-19 14:15

Dwa lata temu, Mateusz Dela zaangażował się w zbiórkę karmy, którą lata wcześniej prowadziły jego koleżanki - Karolina i Sara, mocno związane z Chorzowskim schroniskiem. Mateusz używając swojej dużej sieci kontaktów w mediach społecznościowych nagłośnił zbiórkę, a zasięg jaki osiągnął, przerósł najśmielsze oczekiwania. Jego mieszkanie zamieniło się w jeden wielki sklep zoologiczny.

Przez dwa lata w okresie świątecznym jego mieszkanie przypominało jeden wielki magazyn. Z całej Polski zaczęły przypływać przesyłki kurierskie z karmą, żwirkiem, akcesoriami itd.  Dzięki zbiórce, w zeszłym roku zwierzaki ze schroniska w Chorzowie otrzymały  ponad 3 tony karmy dla psów i kotów w 2019 roku i ponad 3,5 tony karmy w 2021, 520 l żwirku dla kotów, zapasy chemii i środków czystości, maty, podkłady, smycze i mnóstwo innych akcesoriów i prawie 30 000 zł na stworzenie nowych kojców dla psów w 2019 roku.

- Tym razem zmieniona została formuła akcji, bo przeprowadziłem się do mniejszego mieszkania, dlatego paczki przesyłajcie na adres Fundacji S.O.S w Chorzowie albo do paczkomatu – mówi Mateusz, organizator zbiórki

Tegoroczna edycja zbiórki rozpocznie się 23 listopada i potrwa aż do 17 grudnia. W tym roku, ze względu na trudną sytuację spowodowaną pandemią, potrzeby schroniska i zwierzaków są jeszcze większe. Każda forma pomocy ma wagę złota, a organizatorzy liczą na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu akcji.

- Na tą chwilę mamy już ponad 150 osób, które uczestniczą w wydarzeniu. Zbiórką zainteresowało się także wiele firm - komentuje Mateusz.

Karmę można wysyłać na adres:

Mateusz Dela - FUNDACJA SOS

Antoniów 1

41-508 Chorzów

PACZKOMAT:

Paczkomat SIS03M

Wróblewskiego 22

41-106 Siemianowice Śląskie (przy LIDLu)

TELEFON: 501 150 170

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE