Mateusz z Siemianowic Śląskich po raz trzeci organizuje świąteczną zbiórkę karmy dla psów i kotów.

2021-11-19 14:15
fot. Mateusz Dela
Autor: fot. Mateusz Dela

Dwa lata temu, Mateusz Dela zaangażował się w zbiórkę karmy, którą lata wcześniej prowadziły jego koleżanki - Karolina i Sara, mocno związane z Chorzowskim schroniskiem. Mateusz używając swojej dużej sieci kontaktów w mediach społecznościowych nagłośnił zbiórkę, a zasięg jaki osiągnął, przerósł najśmielsze oczekiwania. Jego mieszkanie zamieniło się w jeden wielki sklep zoologiczny.

Przez dwa lata w okresie świątecznym jego mieszkanie przypominało jeden wielki magazyn. Z całej Polski zaczęły przypływać przesyłki kurierskie z karmą, żwirkiem, akcesoriami itd.  Dzięki zbiórce, w zeszłym roku zwierzaki ze schroniska w Chorzowie otrzymały  ponad 3 tony karmy dla psów i kotów w 2019 roku i ponad 3,5 tony karmy w 2021, 520 l żwirku dla kotów, zapasy chemii i środków czystości, maty, podkłady, smycze i mnóstwo innych akcesoriów i prawie 30 000 zł na stworzenie nowych kojców dla psów w 2019 roku.

- Tym razem zmieniona została formuła akcji, bo przeprowadziłem się do mniejszego mieszkania, dlatego paczki przesyłajcie na adres Fundacji S.O.S w Chorzowie albo do paczkomatu – mówi Mateusz, organizator zbiórki

Tegoroczna edycja zbiórki rozpocznie się 23 listopada i potrwa aż do 17 grudnia. W tym roku, ze względu na trudną sytuację spowodowaną pandemią, potrzeby schroniska i zwierzaków są jeszcze większe. Każda forma pomocy ma wagę złota, a organizatorzy liczą na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu akcji.

- Na tą chwilę mamy już ponad 150 osób, które uczestniczą w wydarzeniu. Zbiórką zainteresowało się także wiele firm - komentuje Mateusz.

Karmę można wysyłać na adres:

Mateusz Dela - FUNDACJA SOS

Antoniów 1

41-508 Chorzów

PACZKOMAT:

Paczkomat SIS03M

Wróblewskiego 22

41-106 Siemianowice Śląskie (przy LIDLu)

TELEFON: 501 150 170

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE