um katowice

i

Autor: UM Katowice

Masz pomysł jak zmienić miasto? Złóż wniosek w katowickiej Inicjatywie Lokalnej

2023-10-03 13:25

Ruszył nabór na inicjatywy lokalne zaproponowane przez mieszkańców Katowic. Na wnioski miasto czeka do 15 listopada.

Ruszył nabór wniosków na inicjatywy lokalne zaproponowane przez mieszkańców Katowic. Katowiczanie swoje pomysły mogą zgłaszać do 15 listopada. - To forma współpracy między miastem a mieszkańcami, która ma na celu wspólne realizowanie zadań publicznych na rzecz społeczności lokalnej - mówi Sandra Hajduk, rzecznik prasowa katowickiego magistratu.

Wnioski w tegorocznej edycji można zgłaszać w formie papierowej lub elektronicznej.

- Trzeba jednak pamiętać o tym, że opinia rady dzielnicy, której dotyczy dana inicjatywy jest jednym z kryteriów, więc nie można jej pominąć - dodaje Sandra Hajduk, rzecznik prasowa katowickiego magistratu.

Pomysły mieszkańców mogą dotyczyć m.in kultury, porządku i bezpieczeństwa publicznego czy ochrony przyrody, w tym zieleni miejskiej. Do tej pory miasto Katowice na realizację inicjatyw lokalnych mieszkańców przeznaczyło już 7,5 mln złotych. W tej edycji do wydania jest milion złotych. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Katowice. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE