Magia Bożego Narodzenia zawita do Wisły. W sobotę startuje wyjątkowy świąteczny jarmark

2022-12-09 12:26
Śląski Jarmark Beskidzki startuje już 10 grudnia w Wiśle
Autor: Pixbay

Już 10 grudnia w Wiśle rozpocznie się trwający aż 9 dni Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy. W jego trakcie mieszkańcy i turyści odwiedzający miasto będą mogli przechadzać się pomiędzy straganami z świątecznymi produktami. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, a także koncertów gwiazd polskiej sceny. Najważniejszym wydarzeniem pierwszego weekendu jarmarku będzie rozświetlenie choinki zaplanowane na niedzielę 11 grudnia.

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiśle - moc atrakcji dla dzieci i dorosłych 

Do Bożego Narodzenia pozostał nieco ponad miesiąc, dlatego coraz więcej miast i miejscowości informuje o przedświątecznych targach i jarmarkach. Jednym z takich miejsc jest Wisła, gdzie obędzie się Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 10 grudnia i potrwa aż przez 9 dni, w czasie których rynek miasta zamieni się w miniaturową świąteczną wioskę. 

Na mieszkańców i turystów odwiedzających Wisłę czeka wiele innych atrakcji. Nie zabraknie tradycyjnych świątecznych straganów i typowych dla jarmarków stoisk z rękodziełem, a także punktów gastronomicznych. W weekend 10-12 grudnia, oraz w sobotę 17grudnia przez rynek będzie przejeżdżała specjalna Ciuchcia Świętego Mikołaja, która zawiezie dzieci do wioski ich ulubionego świętego.

Na miejscu zostanie zainstalowana bajkowa karuzela, a na Basenach Wisły powstanie lodowisko. Przez cały jarmark będą odbywać się również warsztaty z rękodzieła, w trakcie którego wszyscy zainteresowani będą mogli nauczyć się np. przygotowania świątecznych ozdób oraz tworzenia stroików bożonarodzeniowych. 

Atrakcje wystartują w sobotę o godzinie 12:00. Szczegółowe informacje na temat planu wydarzenia znajdują się na stronie organizatora. Punktem kulminacyjnym pierwszego weekendu jarmarku będzie rozświetlenie choinki zaplanowane na godzinę 16:00 w niedzielę 11 grudnia

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiśle - koncerty 

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, Miasto Wisła i Śląskie. Pozytywna Energia, w trakcie jarmarku nie zabraknie również muzycznych emocji. Na scenie rynku w Wiśle wystąpi wiele zespołów i wykonawców, a okolice jarmarku będą rozbrzmiewać muzyką rozrywkową, świąteczną i regionalną. W trakcie targów wystąpią między innymi: 

  • 10.12 - Brathanki
  • 11.12 - Sound'nGrace
  • 17.12 - Enej
  • 18.12 - Zimowa Symfonia Beskidzka

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w piątek 10 grudnia o godzinie 11:00, a jego zamknięcie nastąpi w niedzielę 18 grudnia o 20:00. 

Źródło: Magia Bożego Narodzenia zawita do Wisły. Już jutro rozpocznie się wyjątkowy świąteczny jarmark
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE