M&M’s wycofuje żeńskie cukierki z reklam. Powód? Nacisk ze strony prawicowych krytyków

2023-01-25 18:31
M&M’s wycofuje żeńskie cukierki z reklam. Powód? Nacisk ze strony prawicowych krytyków
Autor: Facebook/M&M's Polska

Po fali oburzenia, ze strony prawicowych krytyków ze Stanów Zjednoczonych, producent cukierków M&M’s wycofuje żeńskie gadające postaci ze swoich reklam.

M&M’s wycofuje żeńskie cukierki ze swoich reklam

Nie tak dawno producent cukierków M&M's rozpoczął sprzedaż limitowanej edycji, która miała za zadanie "celebrować” kobiety "przełamujące bariery".

Na opakowaniu kobiece postaci - w kolorach zielonym, brązowym i fioletowym - dodatkowo zostało obrócone do góry nogami. Chodziło o to, żeby wspierać kobiety, które "wywracają status quo".

Kobiecy pierwiastek w reklamach M&M's nie wszystkim się jednak spodobał - zwłaszcza komentatorom z prawej sceny politycznej w Stanach Zjednoczonych. 

Tucker Carlson, jeden z czołowych komentatorów Fox News, stwierdził, że nowe M&M’s promują kulturę "woke" (kulturę przebudzenia) i są także elementem "wojny kulturowej" w USA.

Co ciekawe - producentowi cukierków oberwało się również za to, że obecne wcześniej w reklamach dwie kobiece postaci - zielona i brązowa M&M’s - zmieniły nieco swój wygląd. 

Pierwsza z nich zaczęła nosić trampki, a drugiej skrócono wysokość obcasów. Carlson dodał, że przez to teraz wyglądają one "mniej seksownie". 

Koncern Mars Wirgley, właściciel marki M&M’s, postanowił więc przerwać tę kampanię reklamową. Wydał też oświadczenie. 

"W ciągu ostatniego roku wprowadziliśmy pewne zmiany w naszych ukochanych bohaterach. Nie wiedzieliśmy, czy ktokolwiek to zauważy. Zdecydowanie nie myśleliśmy, że to „rozniesie” internet. Ale teraz to rozumiemy — nawet buty słodyczy mogą polaryzować. To jest ostatnia rzecz, którą chciało M&M's, ponieważ my chcemy łączyć ludzi"

- czytamy w komunikacie udostępnionym w mediach społecznościowych. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE