Luksusowe sauny i jacuzzi wzbudziły sensację. Powstały na basenie w Sosnowcu

2022-07-07 11:53

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Strefa saun i jacuzzi na modernizowanym basenie w Sosnowcu wygląda jak z luksusowego hotelu. Sensacja w mieście jest ogromna.

Basen w Sosnowcu przed otwarciem

Basen przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu jest modernizowany kolejny rok. Mieszkańcy mają prawo czuć się zawiedzeni przedłużającymi się robotami, bo kolejne terminy oddania do użytku wciąż są przesuwane. Ale w czwartek, 7 lipca, spadła na nich nieoczekiwanie sensacyjna wiadomość. Strefa saun i jacuzzi na basenie jest już praktycznie gotowa, a wygląda tak, jakby to był luksusowy hotel, a nie zwykły basen miejski.

- Gdy zobaczyłam te zdjęcia, wprost oniemiałam. Doskonale pamiętam saunę w dawnym basenie. Było miło, bo gorąco i wilgotno, ale stan techniczny urządzeń, jak i wejście było przykre do opisania - mówi jedna z mieszkanek Sosnowca. - Tym razem sauny przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Co za styl!

Sauny na basenie wyglądają luksusowo

Strefa saun wygląda bardzo luksusowo. Całość utrzymana jest w drewnie. Charakterystyczne mozaikowe płytki na ścianach w połączeniu z dużymi płytkami dają bardzo dobre zestawienie.

Widać, że projektanci zadbali o bezpieczeństwo osób przebywających w strefie saun. Schodki i wejścia mają poręcze wykonane ze stali nierdzewnej. Z tego samego materiału wykonane są brodziki i niecka jacuzzi.

Strefa saun na basenie w Sosnowcu

Zobacz galerię zdjęć ze środka

Otwarcie basenu przy Żeromskiego w Sosnowcu

Otwarcie basenu w Sosnowcu po przebudowie zaplanowano na sobotę, 6 sierpnia. Wtedy po raz pierwszy będzie można skorzystać z pływalni oraz strefy saun.

Powierzchnia całego obiektu powiększy się z 3582 do 4344 m kw. Saunarium, w którym zmieszczono aż trzy sauny różnego typu, ma być prawdziwą dumą basenu. Największa z nich o powierzchni ponad 36 m kw. pomieści około 40 osób i jest przystosowana do saunowych rytuałów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE