Łukasz Miąsik nowym dyrektorem TVP3 Katowice. W 2020 miał wjechać motocyklem w protestujących

2022-12-01 21:56
Telewizja Polska
Autor: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/EastNews

Łukasz Miąsik objął stanowisko dyrektora-naczelnego TVP3 Katowice. Zastąpił Macieja Wojciechowskiego, który miał zostać odwołany za powiązania z marszałkiem woj. śląskiego Jakubem Chełstowskim.

W środę, 30 listopada 2022 r., Maciej Wojciechowski został odwołany z funkcji dyrektora TVP3 Katowice. W czwartek, 1 grudnia 2022 r., na to stanowisko powołano Łukasza Miąsika.

Nowy dyrektor z Telewizją Polską jest związany od 2009 r. Pracę w TVP zaczynał w „Aktualnościach”. Wcześniej pracował w TVS. Parę lat temu awansował i przeprowadził się do Warszawy, gdzie pełnił obowiązki reportera „Panoramy”.

Kontrowersje wokół nowego dyrektora TVP3 Katowice

W 2020 r. pod siedzibą TVP w Warszawie, jak informuje portal OKO.press, miało dojść do niebezpiecznej sytuacji, w której Łukasz Miąsik miał wjechać motocyklem w protestujących. OKO.press informuje, że reporter zahaczył o jednego z protestujących.

Dodawał gazu, popuszczał sprzęgło, chciał nas tym rozpędzić. Widać było, że jest wkurzony – mówi świadek zdarzenia Janusz Gnyp cytowany przez portal OKO.press.

Ostatecznie policja nie ukarała Miąsika, tylko postawiła protestującemu zarzut tamowania i utrudniania ruchu.

Odwołanie dotychczasowego dyrektora TVP3 Katowice

Jak informowaliśmy, Maciej Wojciechowski został odwołany z funkcji dyrektora TVP3 Katowice, ale dalej pozostaje zatrudniony w spółce. Nieoficjalnie portal Press.pl informował, że decyzja o odwołaniu dyrektora ma związek z jego powiązaniami z marszałkiem woj. śląskiego Jakubem Chełstowskim.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE