Dyrektor TVP 3 Katowice został odwołany. Nieoficjalnie chodzi o zemstę na Chełstowskim

2022-11-30 22:00
TVP Katowice
Autor: Google Earth

Jak ustalił portal press.pl, w środę, 30 listopada 2022 r., prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz odwołał dyrektora-redaktora naczelnego TVP Katowice. Nieoficjalnie chodzi o zemstę za decyzję zmiany barw politycznych przez marszałka województwa śląskiego.

Dziennikarze portalu press.pl informują o odwołaniu dyrektora TVP Katowice przez prezesa TVP. Dotychczasowe stanowisko dyrektora w katowickim oddziale TVP obejmował Maciej Wojciechowski, który został powołany w 2018 roku. Wcześniej dyrektorem TVP Katowice był Tomasz Szymborski.

Dyrektor TVP Katowice odwołany

Wojciechowski był już dyrektorem TVP Katowice od 2004 roku, od 2006 roku zarządzał TVP 1. Następnie był doradcą prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego. Jeszcze wcześniej dotychczasowy dyrektor-naczelny był naczelnym „Dziennika Zachodniego” i „Dziennika Łódzkiego”.

Na razie nie wiadomo kto zastąpi Wojciechowskiego na jego dotychczasowym stanowisku.

Zemsta za decyzje polityczne

Nieoficjalnym powodem zmiany w TVP Katowice według dziennikarzy press.pl jest zemsta za decyzję Jakuba Chełstowskiego. Przypominamy, że marszałek województwa śląskiego wraz z trójką innych radnych odszedł z partii Prawa i Sprawiedliwości i przeszedł do opozycji. Decyzja Chełstowskiego i innych radnych sprawiła, że PiS znalazł się w opozycji w sejmiku śląskim. Teraz ma trwać tropienie stronników marszałka.

Mobbing w TVP Katowice?

Niedawno na jaw wyszła informacja dotycząca powołania przez Zarząd Telewizji Polskiej specjalnej komisji, której członkowie mieliby zbadać niewłaściwe zachowania w TVP Katowice.

Pracownicy TVP Katowice otrzymali wiadomość o treści, że komisja zajmuje się „informacjami dotyczącymi niewłaściwych zachowań w kontaktach międzyludzkich występujących w Oddziale TVP S.A. w Katowicach”.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE