Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń? Duży przyrost nowych przypadków w województwie śląskim [RAPORT 8.03.2021]

2021-03-08 10:46
Koronawirus
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń 08.03.2021? Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Trzecia fala pandemii przybiera na sile. W niedzielę, 7 marca w Polsce potwierdzono ponad 13,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem. Jak dane dotyczące zakażeń prezentują się w poniedziałek, 8 marca? Szczegóły w naszym materiale

Pawłowicz broni "murzyna". Dlaczego "murzyn" obraża? Komentarz Adama Federa. [WIDEO]

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj zakażeń? Raport 8 marca 2021

Koronawirus w Polsce. Ile dzisiaj jest zakażeń? Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Niestety nie są one optymistyczne. Trzecia fala pandemii już na dobre rozgościła się w Polsce i dobowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

W poniedziałek, 8 marca Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 6 170 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Zmarły 32 osoby. Najgorzej sytuacja prezentuje się w województwach:

  • mazowieckie,
  • pomorskie,
  • śląskie.

W poniedziałek, 8 marca w województwie śląskim potwierdzono aż 520 zakażeń. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że są to dane za niedziele, gdy wykonuje się mniej testó. Ostatniej doby wykonano ponad 31 tys. testów na koronawirusa.

Czy województwo śląskie może stać się czerwoną strefą z dodatkowymi obostrzeniami tj. zamkniętymi szkołami (dla kas I-III) oraz hotelami? Przy takiej dynamice wzrostu zakażeń nie jest to wykluczone.

W woj. śląskim gwałtownie rośnie liczba chorych potrzebujących hospitalizacji i to jest aktualnie najbardziej palący problem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus na Śląsku. W szpitalach znów zaczyna brakować miejsc. Tymczasowa placówka w MCK otwiera kolejny moduł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE