Koronawirus w kopalniach. W ostatnich dniach przybyło ponad 300 zakażonych górników

2020-11-09 13:11
Koronawirus w kopalniach. 70 nowych zakażeń w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
Autor: JSW Maleje liczba górników przebywających na kwarantannie

Około trzystu nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w ciągu minionego tygodnia w czterech spółkach węglowych - informuje Polska Agencja Prasowa. Najwięcej chorych jest w Polskiej Grupie Górniczej. Szczegóły na slask.eska.pl.

ESKA XD #009

Koronawirus w kopalniach. 300 zakażeń w ostatnim tygodniu

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, że w minionym tygodniu liczba nowych zachorowań w kopalniach była zbliżona do tej tydzień wcześniej, kiedy również potwierdzono łącznie ponad 300 przypadków SARS-CoV-2. W Polskiej Grupie Górniczej, gdzie obecnie jest najwięcej chorych, w ciągu tygodnia liczba nowych zachorowań była niemal równa liczbie osób, które uznano w tym czasie za ozdrowieńców.

Według najnowszych danych spółek węglowych, obecnie z wirusem zmaga się 350 górników z Polskiej Grupy Górniczej, 99 z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 92 z trzech kopalń spółki Tauron Wydobycie oraz 18 ze spółki Węglokoks Kraj, do której należy bytomska kopalnia Bobrek.

Jak liczba zakażonych przedstawia się w poszczególnych kopalniach?

KWK Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych (52),

  • Mysłowice-Wesoła (38),
  • Ziemowit w Lędzinach (33),
  • Murcki-Staszic w Katowicach (30),
  • Piast w Bieruniu (24).

W pozostałych kopalniach PGG jest maksymalnie do kilkunastu przypadków zachorowań.

- W ciągu tygodnia, od minionego poniedziałku, wśród pracowników PGG potwierdzono łącznie 190 nowych przypadków koronawirusa, przybyło także 191 ozdrowieńców. Obecnie spółka nie planuje kolejnych badań przesiewowych w swoich kopalniach - informuje PAP.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Czechach. Liczba zakażeń najniższa od ponad miesiąca. Widać efekt wprowadzonych obostrzeń

Podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa najwięcej zakażeń było w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. W tej spółce liczba zarażonych zaczęła rosnąć miesiąc temu - wcześniej systematycznie przybywało ozdrowieńców, a chorych pozostawało jedynie kilku górników.

- Obecnie w spółce zakażonych jest 99 osób wobec 56 tydzień temu. W ciągu minionego tygodnia potwierdzono 77 nowych przypadków zachorowania, a 34 osoby wyzdrowiały - informuje Polska Grupa Górnicza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE