Koronawirus w kopalniach. 70 nowych zakażeń w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

2020-05-27 9:16
Koronawirus w kopalniach. 70 nowych zakażeń w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
Autor: JSW Maleje liczba górników przebywających na kwarantannie

Mamy najnowsze dane dotyczące zakażonych górników. Jak podała Jastrzębska Spółka Węglowa, ostatniej doby odnotowano wśród pracowników kopalń aż 70 nowych przypadków. Wciąż największym ogniskiem zakażeń pozostaje kopalnia Pniówek. Przybywa też zakażonych w Zofiówce. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w kopalniach JSW. Jest 70 nowych zakażeń

W kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Górniczej potwierdzono ostatniej doby aż 70 nowych zakażeń koronawirusem wśród załogi. Zdecydowanie największym ogniskiem wirusa w kopalniach JSW pozostaje kopalnia Pniówek w Pawłowicach, gdzie w sumie potwierdzono już 1542 przypadki zakażeń. Nowe zakażenia odnotowano też w kopalni Zofiówka. Tam potwierdzono COVID-19 u 158 górników. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiczna w zakładach JSW? W nawiasie dobowy przyrost.

  • Pniówek - 1542 (66),
  • Zofiówka - 158 (4),
  • Jastrzębie-Bzie - 9 (0),
  • Budryk - 4 (0)
  • Borynia - 5 (0).

Powyższe dane wskazują nam na to, że wirus w kopalniach powoli ustępuje. Z dnia na dzień ubywa górników będących na kwarantannie. Jeszcze tydzień temu ta liczba w JSW wynosiła 361 osób. Dzisiaj, 27 maja na kwarantannie przebywa już 297 pracowników JSW. Coraz mniejsze są też dobowe przyrosty zachorowań. To dobry znak.

Zobacz także: Obowiązek noszenia maseczek zostanie zniesiony! Ale nie na Śląsku. Dlaczego? [DATA]

Obecnie w kopalni Pniówek trwa dochodzenie do pełnych zdolności wydobywczych. Będzie ono następowało stopniowo, w miarę powrotu do pracy zdrowych pracowników, po dwukrotnych badaniach na obecność Sars-CoV-2.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE