Koronawirus w Czechach: Epidemia mocno zwolniła. Spada liczba zakażonych i hospitalizowanych

2020-12-01 10:18
Koronawirus w Czechach. Padł nowy rekord zakażeń. Rząd chce zamknąć sklepy i zakazać wychodzenia z domu
Autor: pexels Koronawirus w Czechach. Jest nowy rekord zakażeń. Będą nowe obostrzenia?

Koronawirus w Czechach. U naszych południowych sąsiadów od kilkunastu dni spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Czy to oznacza, że epidemia zwalnia i jest już pod kontrolą?

ESKA XD #010

Koronawirus w Czechach. Gwałtownie spada liczba nowych zakażeń

Ostatniej doby w Czechach potwierdzono dokładnie 3572 nowe przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2. To aż 800 przypadków mniej niż tydzień temu. Jest to wyraźny sygnał, że epidemia w Czechach zwalnia. Władze zdecydowały w związku z tym o luzowaniu obostrzeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koronawirus w Czechach. Najmniej przypadków od 20 września. Restauracje i sklepy szykują się do ponownego otwarcia

Jak wskazuje Polska Agencja Prasowa zaprezentowane we wtorek dane są najniższe od 5 października. Co więcej, spada również liczba wykonywanych dziennie testów.

- Na przełomie października i listopada badano od 40 do 50 tys. osób; teraz - 20-25 tys. Zmienił się współczynnik pozytywnych wyników wśród wszystkich przeprowadzonych testów. Według danych resortu spadł z rekordowych 38 proc. do 20,5 proc. - to najmniejsza wartość od 3 października - podaje PAP.

Czeskie szpitale z dnia na dzień przyjmują coraz mniej pacjentów chorych na COVID-19. Czeskie ministerstwo zdrowia podało, że w niedzielę było hospitalizowanych 4505 chorych, 656 z nich w ciężkim stanie.

Jak podaje PAP, liczba osób leczonych na Covid-19 w szpitalach spadła o połowę w porównaniu z początkiem listopada, gdy była najwyższa.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE