Konwencja Nowej Lewicy w Będzinie

i

Autor: PAP/Zbigniew Meissner

Polityka

Konwencja Nowej Lewicy w Będzinie. "Głos na lewicę nie będzie zmarnowany"

Nowa Lewica zorganizowała krajową konwencję programową pod hasłem "Serce mam po Lewej". Odbyła się ona w hali widowiskowo-sportowej w Będzinie. Do wyborców zwrócił się m.in. Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski.

Za nami konwencja Nowej Lewicy w Będzinie

W sobotę, 7 października, Nowa Lewica zorganizowała krajową konwencję programową w hali widowiskowo-sportowej w Będzinie. 

Na konwencji, która odbyła się pod hasłem "Serce mam po Lewej", obecni byli liderzy listy Lewicy do Sejmu, a mianowicie: Włodzimierz Czarzasty, Anna Maria Żukowska, Magdalena Biejat, Adrian Zandberg, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Robert Biedroń. Głos zabrał także były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Nie wziął on jednak udział fizycznie w konwencji ze względu na problemy zdrowotne, w zamian - nagrał wideo. 

- Lewica to nie tylko kompetencja jej polityków, ale to czytelny i konsekwentnie wypowiadany program. We władzy będzie można go wdrażać i powinniśmy taką szansę lewicy stworzyć - powiedział Kwaśniewski. Dodał także, że "lewica jest gwarantem praw kobiet, jest gwarantem świeckiego państwa". 

Lewica jest również gwarantem tego, że Polska będzie liczyć się w Europie i będzie działać na rzecz silnej, zjednoczonej Europy, która jest niezbędna w tym zagrożonym świecie XXI wieku - podkreślił były prezydent naszego kraju. 

Włodzimierz Czarzasty przedstawił z kolei propozycje rozwiązań Lewicy w sferze usług publicznych. Zapowiedział także wprowadzenie w Polsce 35-godzinnego tygodnia pracy. - Zwracam się do młodego pokolenia. Mówię wam, praca nie jest wszystkim. Macie prawo do życia, do kochania się, do uśmiechu, do pójścia na spacer, do odpoczynku - skomentował.

Z kolei Joanna Scheuring-Wielgus podkreśliła, że Nowa Lewica "ma marzenia o tym, aby każda kobieta czuła się w Polsce bezpiecznie, aby dzieciaki uczyły się w szkołach rzeczy praktycznych, a nie ideologii, gdzie jak idziemy do lekarza, to oni nam pomagają i dostajemy wszystkie zabiegi medyczne". - To jest Polska naszych marzeń - dodała.