Korek na A4 pod Wrocławiem

i

Autor: blende12/pixabay

Koniec z korkami do bramek na autostradzie 4A w Gliwicach! Znikną szlabany i kioski

2021-11-29 13:38

Od środy 1 grudnia znikają szlabany i kioski na płatnych odcinkach autostrad krajowych. Chodzi o A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. Przejazd przez bramki będzie się odbywać bez zatrzymywania.

-Od środy otwieramy szlabany na państwowych odcinkach płatnych autostrad. Przejazd aut osobowych, motocykli na A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica będzie się odbywał bez konieczności zatrzymywania się przed szlabanami. To jest tzw. tryb free flow – poinformowała minister Magdalena Rzeczkowska szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Brak szlabanów nie oznacza braku opłaty, od 1 grudnia za przejazd będzie można zapłacić kupując e-bilet autostradowy lub przekazując dane geolokalizacyjne za pomocą aplikacji e-TOLL PL lub urządzeń OBU/ZSL. Za brak opłaty za przejazd autostradą grozi kara do 500 zł.

Będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu. Na PPO Żernica i PPO Karwiany kierowcy będą korzystać z czterech skrajnych, prawych pasów wjazdowych i wyjazdowych, dozwolona prędkość to 50 km/h.

W związku z planowaną zmianą systemu poboru opłat, przygotowywana jest nowa organizacja ruchu na miejscach poboru opłat na autostradach A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica. Na tych odcinkach mogą pojawiać się okresowe utrudnienia w ruchu, związane m.in. z montażem nowego oznakowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE