Natalka

i

Autor: Pixabay

Koniec świata Natalki! Poruszający dokument w Kinie Zacisze.

2024-04-18 9:36

Kino Zacisze w Piekarach Śląskich zaprasza na niezwykłe wydarzenie filmowe, które przeniesie widzów w sam środek emocjonującej historii górnośląskiej wsi Nieboczowy. To opowieść o dramatycznym losie jej mieszkańców, których życie wywróciło się do góry nogami.

Wyjątkowy pokaz dokumentu „Koniec świata Natalki” odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 18:00.Miejsce spotkania to Kino Zacisze przy ulicy Bytomskiej 73.Po projekcji filmu widzowie będą mieli okazję do spotkania z jego twórcami oraz bohaterami.Wstęp na wydarzenie jest wolny, co daje niepowtarzalną okazję do zanurzenia się w lokalną historię bez żadnych opłat.

„Koniec świata Natalki” to film, który za pomocą wzruszającej historii dziewięcioletniej Natalii wprowadza widzów w świat, gdzie przeszłość i teraźniejszość mieszają się, tworząc niezwykłą narrację o stracie, nadziei i niezłomności ducha ludzkiego. Historia małej wsi Nieboczowy, która zniknęła z mapy Polski w 2020 roku, staje się uniwersalnym przekazem o zmienności świata i ludzkim trwaniu pomimo przeciwności losu.

Spotkanie z twórcami filmu, w tym z reżyserką Anną Urbańczyk, oraz z bohaterami dokumentu, które poprowadzi Łukasz Żywulski, obiecuje być nie tylko okazją do pogłębienia wiedzy na temat procesu tworzenia filmu, ale także momentem na refleksję o wpływie człowieka na środowisko i społeczności lokalne. To spotkanie serc i umysłów, które może zmienić sposób, w jaki postrzegamy własne miejsce na ziemi i w społeczności.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, dla których lokalna historia i dziedzictwo są ważne, jak również tych, którzy szukają filmowych opowieści z głębszym przesłaniem. Niech ten pokaz będzie dla Was okazją do doświadczenia siły filmu dokumentalnego, który ma moc zmiany perspektywy i otwierania oczu na to, co w życiu najważniejsze.

Źródło: Biblioteka Publiczna Piekary Śląskie