Kolejny gwałtowny wzrost zakażeń w kopalniach JSW. Prawie 400 nowych zakażeń tylko w jednej kopalni

2020-06-05 10:10
Kolejny gwałtowny wzrost zakażeń w kopalniach JSW. Prawie 400 nowych zakażeń tylko w jednej kopalni
Autor: Dawid Lach/JSW Duży wzrost zakażeń w kopalni Zofiówka

Jastrzębska Spółka Węglowa podała najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem wśród załogi. JSW informuje, że w kopalniach zakażonych jest już 2526 górników (stan na dzień 5 czerwca 2020 roku). To o 381 przypadków zakażeń więcej niże we wczorajszym raporcie! Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w kopalniach JSW. 381 nowych przypadków w piątek, 5 czerwca

Pandemia nie odpuszcza. Kiedy wydawało się, że sytuacja epidemiczna w kopalniach się uspokoiła, Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w piątek, 5 czerwca o potwierdzeniu aż 381 nowych przypadków zakażeń wśród swojej załogi. Ogromny wzrost zakażeń nastąpił przede wszystkim w kopalni Zofiówka, która jest drugim co do wielkości ogniskiem zakażeń w zakładach JSW. Obecnie w kopalniach potwierdzono 2526 przypadków zarażenia koronawirusem.

Dodajmy jeszcze, że podawane przez JSW statystyki pojawiają się z opóźnieniem względem oficjalnych raportów podawanych dwa razy dziennie przez Ministerstwo Zdrowia. Jak przedstawia się liczba zakażonych górników w poszczególnych kopalniach? W nawiasie dobowy przyrost zakażeń:

  • Pniówek - 1587 (0),
  • Zofiówka - 910 (381),
  • Jastrzębie-Bzie - 11 (0),
  • Borynia - 12 (0),
  • Budryk - 7 (1).

Na kwarantannie przebywa 211 osób.

Zobacz także: Kiedy otwarcie granic z Czechami? Znamy dokładną datę! Kwarantanna zostanie zniesiona

Koronawirus na Śląsku. Sytuacja jest opanowana?

Dzisiejszy duży wzrost zakażeń wśród górników z kopalni Zofiówka oznacza, że nie możemy jeszcze odtrąbić zwycięstwa i powiedzieć, że sytuacja epidemiczna na Śląsku została w pełni opanowana. Ostatnie dni i dobowe przyrosty nie były już aż tak szokujące, ale to wciąż nie jest koniec pandemii. Być może to tylko jednorazowy wzrost nowych przypadków spowodowany wynikiem badań masowych testów z kopalni Zofiówka. Liczymy na to, że sytuacja w ciągu najbliższych dni się unormuje i oby tak było. A czekamy jeszcze na wyniki badań testów rodzin zakażonych górników.

ZOBACZ także: Ratownicy medyczni o walce z koronawirusem na Śląsku. "Psychicznie bardzo ciężko to znosimy"

Wakacje z dala od tłumów - śląskie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE