Kierowcy w Katowicach nie potrafią jeździć na suwak. Ten filmik jest najlepszym dowodem [WIDEO]

2021-02-03 11:25
Kierowcy w Katowicach nie potrafią jeździć na suwak. Ten filmik jest najlepszym dowodem [WIDEO]
Autor: Screen YouTube/Frustracje Drogowe Kierowcy w Katowicach nie potrafią jeździć na suwak

Jazda na suwak jest obowiązkowa. To przepis, który wszedł w życie pod koniec 2019 roku. Ma ułatwiać rozładowanie ruchu w dużych aglomeracjach. Okazuje się jednak, że nie wszyscy kierowcy wiedzą w jaki sposób jeździ się na suwak. A to powoduje wiele problemów. Widać to m.in. w Katowicach.

Kierowcy w Katowicach nie potrafią jeździć na suwak. Oto dowód!

Przepis mówiący o tym, że kierowcy mają obowiązek jazdy na suwak był bardzo gorącym tematem jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Suwak stał się obowiązkowy 6 grudnia 2019 roku. Kierowcy mają od tego czasu obowiązek zachowania odpowiedniej kolejności przejazdu w sytuacji, kiedy co najmniej dwa pasy łączą się w jeden.

Niby jest to dość prosta i klarowna zasada, ale kierowcy wciąż popełniają błędy. Najlepiej widać to na przykładzie Katowic. Notorycznie dochodzi tam do zatorów przy zjeździe z autostrady A4 w rejonie AWF-u do centrum miasta. Zjazd ma dwa pasy, które zwężają się w jeden. Mimo to kierowcy zajmują jedynie prawy skrajny pas, tak jakby bali się, że tuż przed zwężeniem nikt nie będzie chciał ich przepuścić.

Najlepiej widać to na filmie zamieszczonym na kanale "Frustracje Drogowe". ZOBACZCIE.

Przez nieznajomość przepisów, lub też ich ignorowanie, dochodzi do takich sytuacji, że wjazd do centrum Katowic od strony autostrady A4 jest wiecznie zakorkowany, a na drodze pojawia się coraz więcej "szeryfów", którzy pilnują, żeby żaden inny kierowca nie skracał sobie drogi jadąc lewym skrajnym pasem. Mimo, że zgodnie z przepisami powinien to robić.

Katowice: Kobieta szeryf w białym audi dzwoni na policję i przyjmuje mandat

Do absurdalnej i nieco zabawnej sytuacji doszło jakiś czas temu właśnie na tym newralgicznym zjeździe do centrum Katowic. Kobieta jadąca biały audi ewidentnie była na bakier z przepisami ruchu drogowego. Blokowała ruch i miała pretensje do innego kierowcy, że ten... jedzie pasem dla karetek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Katowice: Kobieta szeryf w białym Audi ruga innego kierowcę. "Jedzie pan pasem dla karetek" [WIDEO]

Jak prawidłowo powinna wyglądać jazda na suwak obrazuje ta grafika przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury.

Schemat prawidłowej jazdy na suwak
Autor: Ministerstwo Infrastruktury
Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE