Kierowca w Porsche pędził 160 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h

2022-07-07 10:58
Kierowca Porsche złapany przez policję
Autor: Policja Śląska

Policjanci grupy Speed nie mogli uwierzyć, gdy zobaczyli, z jaką prędkością jechał kierowca Porsche trasą DK 81 w Warszowicach. Na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pszczyńskiej komendy zatrzymali wczoraj do kontroli kierującego porsche, który rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy. Mężczyzna pędził drogą krajową numer 81 w Warszowicach z prędkością 160 km/h. Policjanci ukarali 38-latka mandatem w wysokości 2 500 złotych.

 Policjanci z grupy „Speed” kontrolują w szczególności miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do realizacji tych zadań kierowane są głównie radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami. I tak wczoraj mundurowi, którzy pełnili służbę na drodze krajowej nr 81 w gminie Pawłowice, zauważyli kierowcę porsche, który jechał znacznie powyżej dopuszczalnej prędkości, która w tamtym miejscu wynosiła 70 km/h.

Mandat za przekroczenie prędkości

Podczas przeprowadzonego pomiaru okazało się, że kierowca pędził 160 km/h. Policjanci od razu przystąpili do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Spotkanie "miłośnika szybkiej jazdy" ze stróżami prawa zakończyło się dla niego mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych, dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Od początku wakacji na głównych ciągach komunikacyjnych widoczny jest wzmożony ruch pojazdów. Zaplanujmy swoją trasę bezpiecznie - mówią policjanci.

Kierowca porsche stracił dowód rejestracyjny

Jednak na tym nie koniec. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że samochód nie ma wymaganego badania technicznego. W związku, z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu.

Pamiętajmy, że nie wymiar kary jest w tym zdarzeniu ważny a fakt, że zagrożenie, jakie stwarzał na drodze kierujący, mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE