Kierowca nie zauważył skręcającego przed nim dostawczaka

i

Autor: KPP MIkołów

Powiat mikołowski

Kierowca nie zauważył skręcającego przed nim dostawczaka. Okazało się, że sprawca kolizji był... pijany

Do groźnej kolizji doszło w powiecie mikołowskim, a konkretnie w centrum Łazisk Górnych. Choć zniszczenia jednego z samochodów były spore, to jednak szczęśliwie obyło się bez osób rannych. Sprawca zdarzenia tłumaczył, że się zagapił. Później okazało się, że był również pod wpływem alkoholu.

Groźnie wyglądająca kolizja w powiecie mikołowskim

W poniedziałek - 2 października - ok. godz. 15 policjanci z mikołowskiej drogówki zostali skierowani do Łazisk Górnych na ul. Orzeską. Właśnie w tym miejscu doszło do kolizji między samochodem osobowym marki Opel a dostawczym Fiatem.

Jak ustalili policjanci - kierujący Oplem, jadąc w stronę Orzesza, w pewnym momencie uderzył w tył Fiata, który skręcał w lewo na sklepowy parking. Uszkodzenia osobówki - jak widać na zdjęciach - wyglądały dość poważnie. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. 

Kolizja z pewnością zakończyłaby się wyłącznie mandatem dla jej sprawcy, jednak badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca samochodu marki Opel był pijany. Miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

49-letni mieszkaniec Łazisk Górnych stracił prawo jazdy. Natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu także kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE