Bieganie

Kenijczycy na podium 16. Półmaratonu Dąbrowskiego ArcelorMittal Poland

Na stracie sobotniego, 16. Półmaratonu Dąbrowskiego ArcelorMittal Poland stanęło 1245 biegaczy. W generalnej klasyfikacji najlepiej wypadli biegacze z Kenii, którzy zajęli całe podium zawodów. Najlepszym z Polaków był Filip Inglot, który zajął 4. miejsce.

16. Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland za nami. Oto wyniki

Równo o godz. 10 wystartował 16. Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland. Na starcie na ul. Kościuszki stawiło się 1245 zawodników i zawodniczek, ale bieg ukończyło 1232. Trasa półmaratonu w Dąbrowie Górniczej wiodła m.in. przez wyremontowane centrum miasta, Park Zielona oraz Pogorię III i IV. Na całej trasie w kategorii Open najlepiej spisali się biegacze z Kenii, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Najlepszy czas uzyskał Hillary Kimayo, który pokonał trasę z czasem 1:05:04. Drugie miejsce zajął jego rodak Laban Cheruiyot, a 3. miejsce Ezekiel Kirpkorir.

Na 4. miejscu zameldował się Filip Inglot z czasem 1:13:05. Najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Kenijka Philice Kipkerio, która dobiegła do mety z czasem 1:16:33, co dało jej 9. miejsce w klasyfikacji ogólnej.