Katowice. Węzeł Kolista w całości przejezdny! Otwarcie już 7 lipca

2022-07-06 12:10
Giszowiec - Węzeł Kolista
Autor: Materiał prasowy - Katowicka Agencja Wydawnicza

Otwarcie węzła Kolista w Katowicach to ogromne ułatwienie zarówno dla katowickich kierowców, jak i mieszkańców Giszowca. Udostępnienie ostatniego odcinka trasy, początkowo zaplanowane na 20 lipca, odbędzie się prawie dwa tygodnie wcześniej. To najważniejsza inwestycja drogowa od czasu wybudowania tunelu pod rondem im. gen. Jerzego Ziętka.

Już od jutra kierowcy ponownie będą mogli korzystać z przejazdu z osiedla Giszowiec oraz z drogi DK86 od strony Tychów, na osiedle przy ulicy Kolistej. Prace budowlane toczyły się na trasie, którą codziennie przejeżdża 58 tyś. pojazdów, więc były ogromnym wyzwaniem dla miasta i jego mieszkańców. Na otwarciu węzła skorzystają nie tylko katowiccy kierowcy, ale również pasażerowie komunikacji miejskiej, której trasy nie będą już prowadzone objazdami, co znacznie skróci czas podróży. Prezydent Katowic, Marcin Krupa, dziękuje za wyrozumiałość oraz cierpliwość jaką mieszkańcy wykazali się podczas remontu. "Powstał bezkolizyjny węzeł dwóch dróg krajowych – DK81 i DK86, a ruch tranzytowy został oddzielony od lokalnego, co ma wymierny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, ale i komfortu życia mieszańców. Otwarcie węzła Kolista oznacza, że mieszkańcy Giszowca otrzymują komfortowy dojazd do osiedla" - mówi.

Wykonawca zajmuje się obecnie pracami wykończeniowymi, jak trasowanie i malowanie oznaczeń poziomych na jezdniach DK86 oraz zagospodarowanie terenów przyległych. "Przed nami jeszcze likwidacja tymczasowego ronda na ul. 73 Pułku Piechoty wraz z tymczasowymi dojazdami do niego oraz finalnie wdrożenie docelowej organizacji ruchu, co oznacza udostępnienie wszystkich pasów ruchu na rozbudowanych jezdniach." - mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej. Koszt inwestycji wynosi ponad 300 mln zł, w tym 240 mln zł pozyskane z dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE