Katowice: W budynku na Wełnowcu znaleziono poćwiartowane zwłoki w piwnicy

2022-12-21 16:53
Katowice: W budynku na Wełnowcu znaleziono poćwiartowane zwłoki w piwnicy
Autor: Art Service/SuperExpress Katowice: W budynku na Wełnowcu znaleziono poćwiartowane zwłoki w piwnicy

W środę - 21 grudnia - w piwnicy bloku w Katowicach, w dzielnicy Wełnowiec, mundurowi znaleźli poćwiartowane zwłoki mężczyzny. Radio RMF FM podało, że za zabójstwo odpowiada syn ofiary.

Katowice: znaleziono poćwiartowane zwłoki mężczyzny

W piwnicy w jednym z bloków w Katowicach znaleziono poćwiartowane zwłoki, zapakowane w foliowe worki, 62-letniego mężczyzny. O zdarzeniu jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. 

- W godzinach przedpołudniowych mundurowi ujawnili zwłoki mężczyzny. Obecnie, na miejscu zdarzenia, są prowadzone czynności z udziałem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ. Policjanci zatrzymali także 37-letniego mężczyznę - mówi nam podkomisarz Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Radio RMF FM podaje, że zatrzymany jest synem ofiary i dwa dni wcześniej zgłosił jego zaginięcie. Miał się on także przyznać do zabójstwa swojego ojca. Policja jednak nie udziela, na ten moment, szczegółowych informacji w tej sprawie. 

Część z powyższych informacji potwierdził w rozmowie z PAP wiceszef Prokuratury Rejonowej Katowice Północ Jakub Jagoda. - Zwłoki, które zostały ujawnione w pomieszczeniach piwnicznych były rozczłonkowane, poćwiartowane. Prawdą też jest, że dwa dni wcześniej zgłoszono na policji zaginięcie tego mężczyzny - powiedział. 

Wiadomo także, że zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. - Będzie ona odmienna od tradycyjnie rozumianej sekcji zwłok pod względem metodyki jej prowadzenia, ale o tym zdecyduje prowadzący badanie sekcyjne i prokurator, który będzie brał w nim udział - dodaje Jagoda. Sekcja wskaże, jak doszło do śmierci 62-latka.

Poniżej znajdują się zdjęcia z miejsca znalezienia poćwiartowanych zwłok z Katowic.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE