Katowice uruchamiają dwa nowe masowe punkty szczepień. Jeden z nich znajdzie się... w ośrodku tenisowym

2021-04-02 14:30
Katowice uruchamiają dwa nowe masowe punkty szczepień. Jeden z nich znajdzie się... w ośrodku tenisowym
Autor: pixabay.com

Władze Katowic poinformowały właśnie, że na terenie miasta zostaną uruchomione dwa kolejne punkty masowych szczepień. Dzięki temu posunięciu Narodowy Program Szczepień ma przyspieszyć i preparat przeciwko COVID-19 będzie mogło w krótszym czasie przyjąć więcej osób.

Punkty szczepień przeciwko COVID-19. Władze Katowic wyznaczyły dwa nowe miejsca

Dwa kolejne masowe punkty szczepień zostaną uruchomione niebawem w Katowicach. Władze miasta zapewniają, że jest to decyzja, która ma związek z zapowiedziami o zwiększeniu dostaw szczepionek przeciw COVID-19. Lokalizacja nowych punktów szczepień w Katowicach to:

  1. Siedziba Katowice Miasto Ogrodów - pl. Sejmu Śląskiego,
  2. Ośrodek Tenisowy MOSiR - Szopienicka 70.

Włodarze Katowic przekonują, że wskazane lokalizacje umożliwiają bezpieczne prowadzenie szczepień: duże powierzchnie, dojazd, miejsca parkingowe, infrastruktura.

- Miasto Katowice zapewni kadrę medyczną oraz zespoły szczepień - informuje katowicki magistrat.

Kiedy nowe punkty szczepień w Katowicach zaczną przyjmować pacjentów? Konkretna data jeszcze nie została podana i zależy od dynamiki dostaw szczepionek przeciw COVID-19

Raport z anteny 02.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE