Kryminalne

Katowice: Uczeń wracał autobusem ze szkoły. Został zaatakowany nożem. Sprawca usłyszał zarzut

W autobusie M2 jadącym z Katowic do Dąbrowy Górniczej rozegrały się straszliwe sceny. Pijany 46-latek zaatakował nożem 16-letniego ucznia, który wracał ze szkoły do domu. Jego życie uratowali pasażerowie. Napastnik został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Grozi mu dożywocie.

Zaatakował nastolatka w autobusie. Postawiono mu zarzuty

Wszystko rozegrało się w autobusie M2 jadącym z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Pijany 46-latek podszedł do wracającego ze szkoły 16-latka i zaczął mu grozić. Doszło do szamotaniny, w czasie której uczeń został raniony nożem w okolicach brody i obojczyka. Na całą sytuację zareagowali pasażerowie, którzy obezwładnili pijanego mężczyznę i wezwali policję. 

Pijany nożownik miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przyznał również, że zażywał narkotyki. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało 16-latka do szpitala. Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.