Katowice. Przez 10 godzin strażacy gasili płonącą górę śmieci

2022-12-17 14:56

Płomienie trawiące śmieci na nieużytkach przy ul. Stawiskiej zauważyła osoba postronna. Zgłosiła zdarzenie dyspozytorowi Państwowej Straży Pożarnej, który wysłał na miejsce cztery zastępy strażackie. Akcja gaszenia pożaru trwała prawie 10 godzin.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach w sobotę 17 grudnia na krótko przed godziną 4 rano. Osoba postronna zgłosiła, że widzi ogień na łące przy ul. Stawiskiej w dzielnicy Szopienice.

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy, byli to strażacy m.in. z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 oraz pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Okazało się, że płoną śmieci na powierzchni blisko 200 m2. Służby od razu podjęły akcję gaszenia płomieni. Działania zakończyły się po godz. 14.

Jak tłumaczy przedstawiciel straży, całość zajęła tak długo - aż 10 godzin - ze względu na fakt, że wszystko trzeba było dokładnie zalać i wygasić. Zapewnia równocześnie, że było żadnych poszkodowanych ani strat w mieniu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE