Katowice: prof. Agnieszka Mastalerz-Migas otrzymała tytuł Kobiety Rynku Zdrowia

i

Autor: PAP/Zbigniew Meissner

Katowice: prof. Agnieszka Mastalerz-Migas otrzymała tytuł "Kobiety Rynku Zdrowia"

Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas - konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej - zdobyła tytuł "Kobiety Rynku Zdrowia”. Tę nagrodę po raz pierwszy wręczono w Katowicach w trakcie VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Prof. Mastalerz-Migas została "Kobietą Rynku Zdrowia"

Podczas VIII edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który odbywa się w Katowicach, redakcja Rynku Zdrowia po raz pierwszy przyznała nagrody w plebiscycie "Kobieta Rynku Zdrowia". Tytuł ten otrzymała prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej. 

- Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas jest doskonałym przykładem tego, jak bardzo kobiecość może pomagać w rozwiązywaniu różnych problemów, przełamywać lody – właśnie w kontekście opieki koordynowanej, którą realizujemy – powiedział, po wręczeniu nagrody, Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Prof. Mastalerz-Migas wskazała, że w systemie ochrony zdrowia kobiet jest bardzo dużo, ale nie wszystkie są widoczne. - Bardzo się cieszę, że mimo wszystko jest nas naprawdę dużo – kobiet, które decydują się na tę niełatwa drogę łączenia życia rodzinnego i całkiem ciężkiej pracy - powiedziała prof. Migas. 

W ramach wspomnianego konkursu redakcja Rynku Zdrowia wyłoniła 50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia, z których 10 odebrało wyróżnienia podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek, 9 marca. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE