Katowice: Poszukiwany schował się na rynku pod foodtruckiem. Myślał, że nikt go nie widział

i

Autor: slaska.policja.pl Katowice: Poszukiwany schował się na rynku pod foodtruckiem. Myślał, że nikt go nie widział

Katowice: Poszukiwany schował się na rynku pod foodtruckiem. Myślał, że nikt go nie widział

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna jak tylko zobaczył policję, to zaczął uciekać na katowicki rynek, gdzie... wskoczył pod foodtrucka myśląc, że nikt go nie zauważy.

W środę policjanci z prewencji wspomagali katowickich mundurowych na służbie. Po zmroku na Alei Korfantego zauważyli mężczyznę, który przeszedł przez jezdnię na czerwonym świetle. Kiedy chcieli podejść do niego i go wylegitymować, ten zaczął uciekać. Pobiegł w stronę foodtrucków, które są rozstawione na katowickim rynku w związku ze zbliżającym się Jarmarkiem Wielkanocnym. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Gdy uciekinier zorientował się, że na dłuższym dystansie nie ma z nimi szans, rzucił się pod foodtrucka licząc, ze tego fortelu mundurowi nie zauważą. 

Zauważyli i szybko wyciągnęli go spod pojazdu. A jak już go wyciągnięto to wyszło, dlaczego uciekał. 24-latek z Mysłowic był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach za przestępstwo popełnione w 2021 roku. Został już osadzony w więzieniu, gdzie spędzi najbliższe pół roku. Mężczyzna został również ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 700 zł za przejście na czerwonym świetle, a także za niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE